Výprodej v Evropě je zpět

Evropa se dnes opět ocitla pod tlakem prodejců. Jedná se o výsledek mixu pokračující nervozity na trzích, informací z korporátního sektoru i pokračování horších zpráv z evropské ekonomiky. Německá centrální banka Bundesbank dnes varovala před úpadkem největší evropské ekonomiky do recese.

Ponurý výhled Bundesbank: Německo nebezpečně blízko recese

Evropské akciové indexy dnes ztrácely. Stoxx Europe 600 poklesl o 0,6 % po páteční 2,8% rally, následující výraznou korekci. Německý DAX dnes pokračoval v sérii drtivých porážek z minulého týdne, když poklesl o 1,4 %. Akcie společnosti SAP SE odepsaly bezmála 6 %, když poskytovatel softwaru snížil svůj výhled hospodaření na celý letošní rok. Růstovou výjimkou na německém trhu byla firma Adidas, která brzy obdrží nabídku na prodej problémové divize Reebok a jejíž akcie tato zpráva vytlačila k více než 4% zisku. 

Asijští investoři chtějí Reebok. Akcie mateřské Adidas +7 %

Francouzský CAC poklesl zhruba o 0,9 % a britský FTSE o 0,6 %, zatímco italský FTSE MIB ztratil také zhruba procento. Italské průmyslové objednávky v srpnu rostly meziměsíčně o 1,5 procenta, kdy se jednalo o první nárůst za poslední čtyři měsíce.

Důležité však pro Evropu budou čtvrteční PMI indexy, které budou určitě směrodatné pro další vývoj akcií v krátkodobém horizontu. Z firemních výsledků jsou na programu ve čtvrtek Nokia, Telekom Austria či Credit Suisse.

Newsletter