Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Výsledková sezóna dnes ukončila sérii ztrát Wall Street

Americké akciové indexy v úterý vzrostly po zveřejnění pozitivních hospodářských výsledků. Korekce přišla po sérii výrazných výprodejů, index S&P 500 v pondělí uzavřel pod 200denním klouzavým průměrem poprvé za téměř dva roky. Porušení rostoucího trendu je významná skutečnost, která navádí investory k dalším výprodejům.

Mezitím, co se dostaly americké indexy pod 200denní klouzavý průměr, v Americe byla zveřejněna výsledková sezóna významných bankovních institucí. Lepší než očekávané hospodářské výsledky byly vidět u Citigroup +0,25 %, když čtvrtletní zisk vzrostl proti očekávání. Akcie Wells Fargo & Co uzavřely na +0,08 %. Naopak na spodní hranici očekávání zisku na akcii reportovala výsledky JP Morgan Chase & Co +0,02 %. Akcie Johnson & Johnson přidaly 1,13 % především poté, co čtvrtletní zisk vzrostl téměř o 30 % díky vyšším tržbám za farmaceutické přípravky.

JPMorgan utekly dřív kvartální výsledky. Je venku ze ztráty

Citigroup (+3 %) roste zisk, zruší pobočky v 11 zemích včetně ČR

Wells Fargo udržela zisk přes propad hypoték

Hlavní index S&P 500 vzrostl +0,16 %, Nasdaq +0,32 %, méně se již dařilo Dow -0,04 %.

Newsletter