Vyšší mzdy mileniálů jako sázka na akciovou rally. Ano, ale kde?

Mzdy mileniálů zatím nepatří mezi ty nejvyšší, ovšem to se v budoucnu změní. Takto zní predikce společnosti Bank of America, které považuje poptávku tzv. generace „Y“ za hlavní motor akciových trhů. To se však nebude týkat všech akcií. Mileniálové jsou totiž pěkně vybíraví. Na co tedy vsadit?

„Na světě existují dvě miliardy mileniálů, kteří po tzv. Baby Boomers převzali vůdčí postavení největší žijící populace ve Spojených státech,“ přepisuje slova studie Bank of America agentura Bloomberg, „Je potřeba se však připravit na ještě větší nápor, a to na 2,4 miliardy jedinců generace „Z“, která se narodila na přelomu století a bude žít po dobu dalších sta let. Právě tuto skupinu charakterizují slova jako rozmanitost, udržitelnost, globalizace, nové technologie, nové byznys plány a chuť podnikat, která nebyla pozorována u žádné jiné generace.“

Bank of America tak předvídá, že generace „Z“ bude nejen žít déle, ale rovněž se jí významně zvýší příjmy, a to až trojnásobně během příštích 15 let, což odpovídá růstu z 21 bilionů dolarů z roku 2015 až na 62 bilionů v roce 2030. A jak s těmito penězi bude naloženo? Velká část se podle banky „uchytí“ na akciových trzích.

Technologie a zábava

Generace „Y“ a „Z“ patří mezi ty, které vyrostly se smartphonem v ruce a se statusem na sociální síti. Díky tomu se na oblast technologií dívají zcela odlišným pohledem než jejich rodičové a prarodičové.

Na základě toho jsou žhavými favority firmy Apple, Facebook, Amazon či Netflix.

Rozvojový spotřebitel

Stejně tak je odlišný i přístup z hlediska spotřeby. Návštěvy kamenných obchodů jsou už pasé, v kurzu jsou online nákupy. Pozornost je ve velké většině zaměřena na především zdravý životní styl a cestování.

Banka proto doporučuje tituly American Eagle Outfitters, Under Armour, Expedia či Starbucks.

Koupě vlastního bydlení? Možná časem

I přesto, že se vize vlastního bydlení kvůli krizi a úrovni studentských půjček poměrně oddálila, Bank of America věří, že i mladé generace začnou poptávat reality.

V tomto směru se nabízí akcie Home Depot, Masco či Toll Brothers.

Nevídaný zájem o vzdělání

Obě sledované generace jsou rovněž mnohem vzdělanější než jejich předchůdci, což je trend, který je bude provázet po zbytek jejich života. Zájem o vzdělání tak vydrží po celý život a promítne se rovněž i v situaci, kdy do školy půjdou děti samotných mileniálů.

V tu chvíli se nabízí tituly společnosti Bright Horizons Family Solutions, Adobe Systems, Alphabet či Microsoft.

Finance v novém kabátě

Hlavní generační rozdíl je pozorován ve světě financí. Genrazce „Y“ i „Z“ jsou v tomto směru zarytými fanoušky finančních technologií.

Alternativní svět financí pak nabízí příležitost například ve First Data Corp či On Deck Capital.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter