Wall Street dobře naladila data z Evropy i Číny. Caterpillar +5 %

Čtvrteční pozitivní zprávy z eurozóny a lepší hospodářské výsledky společnými silami poslaly americké akcie o více než procento do plusu. Investoři sázeli především na cyklické podniky, jako jsou průmyslové firmy a odvětví energetiky. Největší zisky si připsal Nasdaq +1,6 %, následně Dow +1,32 % a SPX +1,23 %.

Investoři uvítali pozitivní zprávu z výrobních dat v Evropě i Číně a umírnily se tak obavy ze zpomalení globálního hospodářského růstu. Na druhou stranu se neočekává další výrazné zlepšení výrobní aktivity v eurozóně.

Horší než očekávané výsledky předvedly statistiky z počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která zůstala sice pod 300.000 úrovní po šestý týden v řadě, na druhou stranu trh očekával 269 tisíc žádostí při realitě 283 tisíc.

Z jednotlivých titulů prudce poskočily akcie průmyslového lídra Caterpillar až o 5,4 %, když výrobce těžkých zařízení zvýšil výhled hospodaření na 6,5 dolarů na akcii z 6,2 dolarů. Upravený zisk ve třetím čtvrtletí činil 1,72 dolarů na akcii a překonal očekávání 1,36 dolarů.

Dařilo se ale i 3M +4,39 %, kterému ve třetím čtvrtletí vzrostl zisk na 1,98 dolaru, zatímco se čekalo 1,96 dolaru.

Akcie General Motors -0,1 % vykázala zisk o 97 centů na akcii, vyšší než očekávaných 95 centů. Po závěru amerického obchodování přišla další sada firemních výsledků. Amazon propadl po slabých číslech a výhledu, na výsledcích naopak posiluje Microsoft.

Newsletter