Wall Street hledá směr. Více napoví zítřek

Americké akcie po dvou předchozích dnech růstu skončily smíšeně. Na převážně záporných číslech se podepsalo především očekávání zítřejšího výsledku HDP. Pozornost poutá i vystoupení guvernérky Yellenové na Harvardské univerzitě. K růstu dnes nepomohlo ani dosažení psychologické hranice 50 dolarů za barel ropy, které však v závěru dne nevydrželo.

Index S&P 500 je níže o -0,02 %, což odpovídá 2090,1 bodům. Dow Jones spadl o -0,13 %, aby tak zakončil na 17 827,95 bodech. Nasdaq jako jediný poskočil o +0,14 %. Jeho konečná cena se zastavila na 4901,77 bodech. 

Co se týče dat, dnes byla reportována týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která skončila na 268 tisících. Následovaly objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Ty meziměsíčně vykázaly lepší růst, a to o +3,4 %, vyjma dopravních prostředků pak +0,4 %. Zakázky na kapitálového zboží, vyjma zbraní a letadel, pak klesly o -0,8 %, přičemž jde o již třetí měsíc propadu v řadě. Výčet uzavírají probíhající prodeje domů, které meziměsíčně vzrostly o 5,1 %.

V průběhu dne pak promluvil jeden ze členů vedení Fedu  Jerome Powell. Ten řekl, že další navýšení sazeb může přijít brzy, ovšem slabá produktivita by jej mohla nějakou dobu pozdržet. Vše tedy bude záviset na tom, jaká makroekonomická data přijdou během druhého čtvrtletí.

Ropa během dne dosáhla 50 dolarů, ovšem v závěru svou sílu lehce ztratila. Brent aktuálně spadl o -0,68 % až na 49,40 dolarů, WTI pak klesla -0,46 %, což odpovídá 49,33 dolarům za barel.

Dolar během dne dále oslaboval. Na páru s eurem jsme se dostali až na 1,119 EURUSD. Aktuálně se dvojice obchoduje na 1,118 dolaru za euro.

 

Newsletter