Wall Street hnaly výš technologie, pomohl rekordní prodej domů

Akcie ve Spojených státech dnes posílily. K růstu nejvíce přispěly technologické společnosti, díky kterým se index Nasdaq během dne dostal na nové rekordní maximum. Podporou, na kterou však příliš nereagovala Wall Street ani dolar, byla statistika o prodejích nových domů.

V závěru obchodování index Dow Jones stoupl o 17,88 bodu, tedy 0,1 procenta, na 18.547,30 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 se zvýšil o 4,26 bodu, neboli 0,2 procenta, na 2186,9 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 15,47 bodu, čili 0,3 procenta, na 5260,08 bodu.

Dnešní statistika ukázala, že prodej rodinných domů v USA v červenci nečekaně silně vzrostl a byl nejvyšší za devět let. Příznivé údaje z trhu s bydlením jsou další nápovědou, že americká ekonomika zesiluje – a tím také novým vyzyvatelem růstu úrokových sazeb Fedu.

Na svém konci je výsledková sezóna amerických firem. Investoři proto sledují právě další témata, především pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb v nejbližších měsících.

Těžký úkol pro Yellenovou: Co říct v Jackson Hole?

Vícero zástupců vedení Fedu v posledních dnech naznačilo, že úrokové sazby by se mohly zvýšit již brzy. Pozornost investorů se nyní upírá na páteční projev šéfky Fedu Janet Yellenové na setkání světových bankéřů v Jackson Hole. Yellenová by měla naznačit další směr, jakým se bude vyvíjet měnová politika Fedu.

Kurz amerického dolaru se dnes pohyboval v úzkém rozpětí oběma směry a ke koši předních měn nakonec dolar uzavřel téměř beze změny. Může za to nervozita ohledně dalšího vývoje úroků v USA před pátečním projevem Yellenové. 

Šéfka Fedu Janet Yellenová dnes slaví 70. Fidel Castro 90

Newsletter