Wall Street je před Fedem silná, dolar zisky umravnil

Americké akciové indexy dnes následovaly Evropu v růstu a uzavřely s více než 1% zisky. Dopomohl jim k růstu vyjímečně slábnoucí dolar a určitá nervozita před dalším zasedáním centrální banky, které se uskuteční ve středu. Trhy budou opět sledovat především rétoriku Fedu ohledně načasování prvního zvýšení sazeb. Pokud by Fed nasadil více jestřábí tón, dopomohl by tak k dalším ziskům dolaru, který v posledních týdnech zažívá spanilou jízdu.

Dolar dnes konsolidoval předchozí zisky vůči euru poté, co prolomil 1,05 EURUSD a obchodoval se na 12letém maximu. Dnes se eurodolar držel celý den nad touto úrovní, s maximem 1,0621. V poklesu dnes pokračovaly ceny ropy – barel americké WTI se dnes poprvé od března roku 2009 obchodoval pod 43 dolary.

0,8 dolaru za euro

Se zlevňující ropou se dařilo především sektoru dopravy, který v rámci indexu Dow Jones přidal zhruba 1,5 %. Celý index DJIA přidal 1,3 %, podobně jako technologický Nasdaq 1,2 %, zatímco S&P 500 posílil o 1,4 %. Součástí Dow Jones se od čtvrtka stanou akcie Apple, které dnes připsaly procento.

Pot a slzy ropného sektoru. Další meta 40 za barel

Technologie slaví. Apple vstoupí do indexu Dow Jones

Newsletter