Wall Street končí v červeném, poprvé za čtyři dny

Americké akcie dnes oslabily po předchozích třech nárůstech za sebou. Širší index S&P 500, který se v uplynulých dnech dostal do blízkosti rekordního maxima z loňského května, klesl pod psychologickou hranici 18 000 bodů. K poklesu přispěly neuspokojivé hospodářské výsledky některých významných podniků, náladu na akciovém trhu zasáhly rovněž snižující se ceny ropy. Dnes ale americká lehká ropa WTI zlevnila o více než procento.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, odepsal 0,63 procenta a uzavřel na 17 982,52 bodu. Zisk zaznamenaly akcie společnosti IBM.

Index S&P 500 klesl o 0,52 procenta na 2091,48 bodu, když za poklesem byl sektor telekomunikací, dařilo se naopak sektoru zdravotnictví. Index technologického trhu Nasdaq Composite se snížil o 0,05 procenta na 4945,89 bodu.

Dolů dnes zamířily například akcie výrobce hraček Mattel, který ohlásil pokles čtvrtletních tržeb. Oslabovaly rovněž akcie operátora Verizon, jenž varoval před negativním dopadem stávky zaměstnanců na hospodářské výsledky. Akcie největší americké automobilky General Motors posilovaly, protože její čtvrtletní zisk překonal očekávání analytiků.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti činila 247 tisíc. To je nejnižší číslo od roku 1973. Index aktivity Fedu v oblasti Filadelfie se v dubnu zhoršil na minus 1,6 bodu z březnových 12,4 bodu.

Na devizovém trhu se dnes kurz dolaru vůči euru výrazněji nezměnil. Evropská centrální banka podle očekávání ponechala své úrokové sazby beze změny. Pozornost investorů se nyní přesunula k zasedání Fedu, které se bude konat příští týden.

Newsletter