Wall Street lehce ztratila. Oracle kupuje Micros, GE blízko získání Alstomu

Americké akciové trhy v pondělí skončily lehce pod úrovní historických maxim z minulého týdne. Akcie nedokázaly růst po pozitivních číslech z realitního trhu i díky horším datům z Evropy, konkrétně Francie.

Dow Jones poklesl o 0,1 % na 16 937 bodů a index S&P 500 uzavřel o 0,1 % níž než v pátek, na úrovni 16937 bodů, Nasdaq Composite na zelené nule.

Za pozornost stály zprávy ze společnosti Wisconsin Energy Corp (-3,45%), která hodlá koupit Integrys Energy Group Inc za 5,8 miliardy dolarů. Nově vzniklá společnost se bude jmenovat WEC Energy Group Inc a obslouží 4,3 milionu zákazníků elektřinou a plynem.

Softwarový gigant Oracle (+0,69 %) nabídl 5,3 miliardy USD za dodavatele systémů pro hotely a maloobchod, společnost Micros Systems (+3,36 %).

Oracle: Kupujeme Micros (+3 %) za 5,3 mld. USD, naše zisky porostou

Z BlueChips akcií největší pohyby zaznamenaly General Electric, Pfizer a JPMorgan Chase & Co.

Konglomerát General Electric (-1,08 %) se blíží k převzetí energetické divize francouzského Alstomu (-4,11%) v celkové sumě 23,75 miliard USD.

Správní rada Alstomu čistě schválila nabídku General Electric na koupi energetické divize

Bitva o Alstom: Francie volí americkou GE. Jde i o pokutu pro BNP Paribas?

Pro bankovní titul JPMorgan (+1,11%) zvýšila doporučení na koupit agentura TheStreet. Důvodem jsou silné ziskové marže a pravidelný růst. Farmaceutická společnost Pfizer poklesla o 1,11 %.

Autor je makléřem FINANCE Zlín, a.s.

Newsletter