Wall Street nervózní před čísly z trhu práce, končí na nule

Dnešní propad evropských trhů až o 2 % se do závěru amerického obchodování nepodepsal. Wall Street ubrala ze včerejšího pesimismu, mírně ji podpořila i nižší než očekávaná týdenní statistika žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Těch přibylo 287 tis., oproti konsensu o 10 tis. nižšímu.

ECB ponechala úrokové sazby beze změny a Draghi upřesnil chystaný odkup aktiv, trhy však čekaly víc a daly to v Evropě najevo, což se projevilo i v úvodu americké obchodní fáze. Se závěrem Evropy ale převaha prodejních objednávek zmizela.

Rytmus dnešní seance především zpomalilo vyčkávání před zítřejším klíčovým vládním reportem z trhu práce za měsíc září. Ten by podle ekonomů měl ukázat, že úroveň nezaměstnanosti setrvala na 6,1 % a po chabém srpnovém údaji 142 tis. vzniklo v září 215 tisíc míst. Určitým předvojem byla středeční statistika ADP mapující pouze soukromý sektor, podle níž vzniklo v americké ekonomice za září 213 tisíc pracovních míst.

Roli v dnešním obchodování mohla hrát i určitá stabilizace trhu v očekávání nadcházející výsledkové sezóny za 3Q. Americký akciový trh tak na úrovni indexů končí téměř beze změny. DJIA a S&P 500 na nule, Nasdaq přidal 0,2 %. Z akcií se dařilo DirecTV, která dosáhla dohody s National Football League, titul uzavřel o 0,9 % výš.

Newsletter