Wall Street přerušila růstovou sérii, dnes startuje sezóna výsledků

Poté, co akciové indexy zakončily minulý týden na historických maximech, investoři začali být před výsledky hospodaření za druhý kvartál opatrnější. Index Dow ztratil 44 bodů a odepsal 0,3 % na 17.024 bodů. S&P 500 klesl o 7,8 bodu, tedy o 0,4 % níže na úroveň 1977 bodů. Technologický index Nasdaq Composite klesl o 34,4 bodu, o 0,8 % na 4451 bodů. Po zvýšené volatilitě a úrovních na historických maximech investoři přemístili své peníze do bezpečnějších aktiv, jako jsou utility, telekomunikační firmy a spotřebitelské zboží jako nealkoholické nápoje a prací prostředky.

Dow Jones a ostatní indexy minulý týden zaznamenaly prudký růst po výrazně lepších zprávách z pracovního trhu. V pátek se v USA neobchodovalo z důvodu Dne nezávislosti. Nízký objem v posledních dnech vypovídá o tom, že investoři nejsou ochotni otevírat dlouhé pozice před výsledky hospodaření jednotlivých firem. Průměrný denní objem na NYSE je 3,2 miliardy akcií, zatímco 2,6 miliardy byly zobchodovány v pondělí. Mohlo to také souviset s tím, že nebyly zveřejněny zásadní zprávy z americké ekonomiky.

Americká výsledková sezóna na startu. Půjdou akcie výš?

Hlavní letecké společnosti včera poklesly po oznámení nových bezpečnostních opatření. Ta by měla ovlivnit mezinárodní lety do Spojených států z Evropy a Blízkého východu.

United Continental poklesla o 3,16 %, Delta Air Lines dokonce o 4,40 %, American Airlines -3,65 %, JetBlue -2,5 %.

Společnost Archer Daniels Midland vzrostla o necelá 2 procenta poté, co společnost oznámila, že kupuje švýcarskou společnost Wild Flavors za 3 miliardy v hotovosti. Archer Daniels Midland je zpracovatel zemědělských komodit.

Index volatility VIX vzrostl o 9,79 % na 11,33.

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter