Wall Street přijala sváteční náladu. Trh práce podporou

Smírně skončila zkrácená seance na Wall Street před zítřejším svátkem vánočním (Christmas Day), během kterého obchodování utichne a obnoveno bude v pátek 26. prosince. Index S&P 500 skončil na červené nule, Dow Jones naopak na zelené nule a nad 18 tisíci body a Nasdaq připsal necelé dvě desetiny procenta.

Jak akciové trhy (ne)obchodují o svátcích?

Podporou dnešnímu obchodování byly žádosti o podpory v nezaměstnanosti, které klesly z těch nových o 9 na 280 tisíc, pod konsensus. Méně volatilní čtyřtýdenní klouzavý průměr pak klesl na 290.250 z 298.750 o týden zpět. Asociace hypotečních bankéřů pak zveřejnila čísla, podle kterých více Američanů žádá o poskytnutí hypotéky, což je příznivé pro v poslední době nepřesvědčivá data z realitního trhu v podobě prodejů nových i starších domů. Výnos na 10letém dluhopisu je stabilní u 2,2554 %.

Achillion Pharmaceuticals reagovala bezmála čtvrtinovým propadem na riziko omezení výdajů na její léky z pojištění. Po slabých výsledcích padla nepříliš významná Cal-Maine Foods. Růst DJIA indexu naopak vedl Boeing.

Mírným oslabením prošel jak americký dolar k hlavním obchodovaným měnám, tak ale i komoditní kontrakty na ropu či zlato. Trhem stále výrazněji zní rozladění nad „překřikováním se“ jednotlivých arabských hráčů, členů kartelu OPEC, ze kterých den za dnem znějí výrazně odlišné až protichůdné názory na možné omezení produkce a vývoj nabídky versus poptávky na trhu.

Newsletter