Wall Street připsala další rekordy, s podporou zpráv z ekonomiky

Americké akcie po lepších zprávám z ekonomiky znovu uzavřely na rekordních úrovních. Pozitivní sentiment, který se přelil z Evropy po lepším než očekávaném indexu ZEW, byl podpořen silnějšími údaji z amerického stavebnictví. Celkový optimismus podporuje i skutečnost, že globální centrální banky nadále udržují velmi uvolněnou měnovou politiku spočívající v poskytování likvidity a udržování klíčových úrokových sazeb poblíž nuly. Z Japonska pak povzbudila zpráva o odložení dalšího zvýšení daně z obratu, přičemž premiér Abe oznámil předčasné volby, jimiž si chce potvrdit mandát pro prováděnou „abenomiku“.

Obrat v náladě německých investorů. ZEW roste

Tři recepty jak podpořit ekonomiku podle Šinza Abého

Index S&P 500 stanovil nové „intraday“ maximum a v závěru vzrostl o 0,51 %, když si připsal 10,5 b. na 2.051 b., Dow +0,23 % si připsal 40,1 b. a uzavřel na rekordních 17.687 b., dařilo se i technologickému Nasdaq Composite +0,67 %, +31,44 b.a rekordních 4.702, což je nejvyšší úroveň od března 2000.

Z jednotlivých titulů se dařilo biotechnologickým společnostem, kdy například akcie Gilead Sciences vzrostly o 3,3 %, z farmaceutických společností výrazně přidal i Medtronic +4,7 %. V rámci technologií se dařilo akciím Apple +1,3 % nebo Qualcom +2,3 %, jiné zase naopak připsaly ztráty Microsoft: -0,8 %, IBM -1,4 %.

Newsletter