Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Wall Street Řecko nerozhodilo, Microsoft výsledky nezklamal

Wall Street se přenesla přes obavy o budoucí postoj Řecka vůči Evropské unii, eurozóně a finanční pomoci a indexy uhájily mírné zisky. Užší index Dow Jones zakončil na „zelené nule“, se ziskem symbolických 0,03 % na úrovni 17.678,70 bodu. Širší akciový index S&P 500 vzrostl o 0,26 procenta na 2057,09 bodu, index technologického trhu Nasdaq Composite pak posílil o 0,29 procenta na 4771,76 bodu.

Růst Wall Street vedly zejména energie a biotechnologie. Řecké volby neovlivní americké obchodování a firmy přímo, ale propad eura může hospodářské výsledky zasáhnout skrze firmy, obchodující v Evropě a obecně zahraničí a využívající platby v euru.

Bezprostředně po závěru amerického obchodování zveřejnil výsledky za poslední čtvrtletí roku 2014 softwarový gigant Microsoft. Čistý zisk firmě propadl meziročně o více než desetinu k úrovni 5,86 mld. USD. Výkon Microsoftu tlumí prodeje osobních počítačů, které snižují prodeje operačního systému Windows a dalšího softwaru. Výsledky zasáhl právě i silný dolar.  Tržby Microsoftu jsou meziročně o 8 % vyšší u úrovně 26,5 miliardy amerických dolarů, ale to je výsledkem převzetí Nokie. Očištěný zisk na akcii dosáhl 71 centů, v souladu s očekáváním analytiků dle konsensu agentury Bloomberg.

Desítky od Microsoftu a s nimi brýle do virtuálního světa (uvnitř video)

Na sklonku předchozího týdne představil Microsoft novou generaci Windows 10 i novinky v oblasti virtuální reality. Microsoft doufá zejména v posílení v oblasti mobilních přístrojů, chytrých telefonů. 

Newsletter