Wall Street stagnuje. Stejně jako hlasování o zdravotnictví

Americký akciový trh dnes zažil den plný očekávání a napětí. Indexy se od začátku obchodování pohybovaly v plusových hodnotách, ale po prohlášení, že se hlasování o zdravotnické reformě konat nebude, se ponořily do negativních hodnot.

V důsledku očekávání hlasování o zdravotnické reformě se akcie až do necelé hodiny před uzavření držely těsně nad nulou. To platilo až do okamžiku, kdy jeden z představitelů republikánské strany sdělil televizi NBC, že se dnes hlasování konat nebude a je odloženo.

Index Dow Jones tak nakonec klesl o -0,02 % na 20657,98 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o -0,10 %, což odpovídá 2345,96 bodu. Technologický index Nasdaq také klesl, a to o -0,07 %. Zavírací cena se tak zastavila na 5817,69 bodech.

„Zákon o zdravotnictví je první klíčový moment Trumpova prezidentství. Díky tomuto hlasování se později dozvíme jestli může nastat očekávaná změna nebo ne,“ uvedl šéf investic Commonhealth Financial Network Brad McMillan.

„Je to trošku komické. Tradeři jsou na toto hlasování velice soustředění, a to přestože je nepravděpodobné, že takhle navržený zákon projde přes Senát. Jedná se spíše o symbolické hlasování, protože zákon bude pravděpodobně ještě upraven,“ řekl pro CNBC analytik Faraday Research Matt Weller.

Z amerických dat dnes byly zveřejněny žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Ty byly oproti očekávání vyšší o osmnáct tisíc. Projev měla i šéfka Fedu Janet Yellenová, ale nekomentovala během něj monetární politiku centrální banky.

Z konkrétních akcií se dnes nejvíce dařilo realitám. Ty dnes rostly jako jediné nad půl procenta, přesněji o 0,72 %. Výraznější propad dnes zažily firmy Google (-1,30 %), FedEx (3,31 %) a Accenture (4,59 %).

Newsletter