Wall Street uzavřela smíšeně v souladu s vyzněním firemních výsledků

Zisky ve zdravotnictví (Biogen) a technologiích (Apple) dostaly S&P na nová historická maxima.

Index S&P ve středu uzavřel o 3,48 bodů výš, tj. +0,2 %. Dow Jones -0,16 % se nedařilo po výsledcích Boeingu -2,34 %. Ve středu byly poblíž tragédie letadla Malaysia Airlines MH17 sestřeleny dvě ukrajinské stíhačky a pokračovaly pozemní útoky na Gazu. Geopolitické problémy na Blízkém východě a na Ukrajině mohou mít vliv na akcie v krátkodobém horizontu. ¨

Ve středu byl fundamentální kalendář v USA prázdný. Na Novém Zélandu byly zvýšeny úrokové sazby z 3,25 % na očekávaných 3,5 %. Pro novozélandskou ekonomiku vyzněla pozitivně obchodní bilance, jejíž přebytek se zvýšil na 247 milionů. A z fundamentů na závěr dnešní lepší data z Číny, kdy čínský průmysl roste nejrychleji za rok a půl, resp. index nákupních manažerů v sektoru z 50,7 na 52 bodů.

Čínský průmysl roste nejrychleji za rok a půl

Akcie Biogenu +11,17 % vyskočily poté, co biotechnologická společnost zveřejnila své hospodářské výsledky a pokořila odhady zisků i tržeb.

Americký výrobce letounů Boeing -2,34 % oznámil zisk za 2Q, který překonal odhady. Navíc výrobce zvýšil výhled celoročního zisku, tržby již však na odhady nedosáhly.

Boeing si ve 2Q dolétl pro vyšší zisk díky růstu dodávek, vylepšil výhled

Akcie PepsiCo (+4 %) rostou po zlepšení tržeb a výhledu pro zbytek roku

PepsiCo rostla o 1,9 % po lepších hospodářských výsledcích, stejně jako Delta Air Lines +3,9 %, které vyskočil zisk o 17 % díky zvýšeným provozním výnosům z osobní přepravy. Investoři také dodatečně reagovali na úterní výsledky Apple +2,6 %.

Apple – iPhone šel lépe na odbyt, zisk nad odhady, tržby mírně slabší

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter