Wall Street vystoupala nejvýš za sedm měsíců a čeká na trh práce

AKTUALIZOVÁNO: Americké akcie zlomily úvodní pokles a jejich celkový vzestup dovedl Wall Street na maxima za posledních sedm měsíců. Pokračující růst společností ze zdravotnického sektoru převážil nad poklesem některých technologických a energetických firem. Investoři nyní čekají na páteční údaje o trhu práce ve Spojených státech.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,27 procenta a uzavřel na 17.838,56 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,28 procenta na 2105,26 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,39 procenta na 4971,36 bodu. Ceny ropy rostou v návaznosti na jednání OPEC bez zlomového výsledku pro trh s ropou.

OPEC politiku nemění, na limitu se země nedohodly

Cena akcií výrobce zdravotnických zařízení, léků a spotřebního zboží Johnson & Johnson stoupla o 1,4 procenta. Firma dnes oznámila, že se dohodla na převzetí výrobce přípravků na vlasy a produktů tělové péče Vogue International za zhruba 3,3 miliardy dolarů.

Cena akcií technologické společnosti Apple, která vyrábí například chytré telefony iPhone, však klesla o 0,75 procenta. Investiční banka Goldman Sachs snížila cílovou cenu akcií Applu kvůli slabším růstovým vyhlídkám v odvětví chytrých telefonů.

Americké ministerstvo práce v pátek zveřejní oficiální zprávu o květnovém vývoji zaměstnanosti v USA. Největší ekonomika světa v květnu podle odhadů analytiků vytvořila zhruba 162.000 pracovních míst. U míry nezaměstnanosti se čeká pokles na 4,9 procenta z 5,0 procenta v předcházejícím měsíci.

Na devizovém trhu dnes dolar posílil vůči euru poté, co Evropská centrální banka (ECB) ponechala své hlavní úrokové sazby beze změny. Vůči japonskému jenu se dolar nicméně propadl na dvoutýdenní minimum kvůli nejistotě ohledně dalšího vývoje úrokových sazeb v USA.

ECB nepřekvapila, sazby ponechala beze změn

Newsletter