Wall Street zakončila beze změny, Murdoch uštědřil Time Warner 13% ztrátu

Americké akcie uzavřely ve středu na zelené nule poté, co v průběhu dne postupně umazávaly drobné ztráty. Investoři tak pořád zůstávají opatrní v důsledku zvýšených geopolitických rizik a sledují kroky Putinova jednání.

Nedostatek ochoty riskovat je tlačil do uložení úspor do bezpečnějších aktiv, jako jsou americké a německé 10leté dluhopisy. Index S&P zakončil na 1920 b.a uzavřel na kladné nule, stejně jako Dow +0,08 % na 16.443 a Nasdaq +0,05 %, který uzavřel na 4.355 bodech.

Srpen bývá podle investičního stratéga Prudential Financial pro akcie slabý měsíc kvůli sezónnosti. Řada lidí je na dovolených a to s sebou logicky nese nižší objem obchodování. Ve včerejší jediné fundamentální zprávě se obchodní deficit v USA za měsíc červen snížil a to díky dovozu ropy, který klesl nejníže od konce roku 2010. Lepší data z americké ekonomiky v předchozích několika dnech můžou brát investoři jako negativní signál. Zlepšený stav americké ekonomiky je důvodem k předpokladu, že Fed začne zvyšovat úrokové sazby dříve, než se v současnosti předpokládá.

Bublina před výsledky Groupon (-18 %) hlasitě praskla. Disney překvapil

Murdoch vyvěsil bílý prapor, Time Warner už nechce. Akcie přes lepší výsledky -13 %

Mezi společnostmi poklesly akcie „slevomatu“ Groupon o 13 % díky neuspokojivým výsledkům. Nedařilo se ani společnosti Time Warner, jejíž akcie propadly o taktéž o 13 % poté, co Rupert Murdoch oznámil, že již nestojí o převzetí Time Warner za 80 miliard dolarů. Murdochovo filmové a televizní impérium 21st Centry Fox nabídku na převzetí předložilo v červnu a Time Warner ji odmítla. Podle některých analytiků se však nemusí jednat o poslední nabídku na převzetí společnosti.

Akcie Cognizant Technology Solutions se propadly o 13 % poté, co informační technologie snížily svůj zisk i výhled.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter