Wall Street znovu silnější, další směr určí Fed

Americké akcie se v úterý dostaly opět výše, i vlivem lepších fundamentálních dat z trhu s bydlením, zklamal naopak index spotřebitelských cen.

Index S&P 500 povyskočil o 0,5 % a uzavřel pod úrovní 2000 bodů na 1982 b., Dow Jones si připsal 0,48 % a Nasdaq Composite +0,43 %.

Japonský Nikkei 225 reagoval na obchodování v Americe nevýrazně a zakončil +0,03 %., reagoval tak na prohlubující se schodek obchodní bilance.

Zprávy z trhu s bydlením a index spotřebitelských cen

Americké ministerstvo obchodu v úterý uvedlo statistiku o výstavbě nových domů v USA, ta vzrostla o slibných 15,7 % v červenci, vysoko nad odhady analytiků. Ty překonal také počet nově udělených stavebních povolení. Naopak mírně zklamaly spotřebitelské ceny v USA, které v červenci vzrostly pouze o 0,1 %.

Životní náklady Američanů rostou jen těsně, inflace se vzdaluje cíli Fedu

Nová výstavba v USA silně roste, stavebních povolení přibývá

Zbytek týdne by se investoři měli věnovat zasedání v Jackson Hole, během níž by měla vystoupit guvernérka americké centrální banky. Fed dnes ve 20:00 našeho času zveřejní záznam z posledního jednání FOMC.

Apple nad 100 dolary a na novém maximu

Dařilo se akciím Apple +1,38 %, které vzrostly na nové historické maximum 100,53 dolaru. Akcie Home Depot vzrostly o 5,6 %, dařilo se i DR Horton +3,27 % a Ryland Group +4,62 %. Společnost TJX Cos předvedla silnou rally +8,65 % po překonání odhadů čtvrtletních výsledků.

Zlato zůstalo zhruba na svém (0,03 %), zatímco ropa Crude Oil korigovala předchozí výrazné ztráty +0,7 %. 

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter