Wall Street ztrácela, investoři se odvrací od rizika

Americká burza zakončila čtvrteční obchodování se ztrátami, investoři dávají přednost bezpečnějším aktivům, americkým dluhopisům a zlatu. Index S&P poklesl o 10,67 bodu, neboli o 0,6 % na 1909 bodů. Dow poklesl o 75,07 bodu, 0,5 % na 16368 bodu a technologický Nasdaq o 0,5 % na 4334, tj. o 20,08 bodu. Z amerických dat zmiňme počet lidí, kteří podali žádost o podporu v nezaměstnanosti pod 300 tisíc, což potvrzuje, že americký trh práce se začíná zlepšovat.

Dobré fundamenty z pracovní trhu v úvodu seance tlačily akcie výš, nicméně akcionáři v průběhu dne zisky vybírali. Místo toho tlačili investoři nahoru ceny bodů a zlata. S&P poklesl o necelá 4 % od svého vrcholu díky obavám, že silnější ekonomika může tlačit Federální rezervní systém ke zvýšení úrokových sazeb dříve, než se očekávalo. Trhy reagují ale také na Ukrajinu. Ve čtvrtek zakázalo Rusko dovoz potravin ze Spojených států a členských zemí Evropské unie jako odvetu na zavedené sankce.

Akcie poskytovatele streamového videa Netflix Inc posílily o 4,5 % poté, co výkonný ředitel Reed Hastings uvedl, že příjmy Netflixu z předplatného v minulém čtvrtletí dosáhly 1,146 miliardy dolarů, čímž překonaly i příjmy konkurenční televize HBO, které dosáhly „pouze“ 1,141 miliardy.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s. 

Newsletter