Warren Buffett sází na Apple. Ještě více než předtím

Z výroční zprávy Buffettova fondu Berkshire Hathaway vyplynulo, že společnost v posledním čtvrtletí 2016 téměř zčtyřnásobila držení počtu akcií technologického giganta Apple. Fond v současnosti vlastní akcie nakousnutého jablka v hodnotě 7,74 miliardy dolarů. Dalším velký nárůst v portfoliu společnosti zaznamenaly americké aerolinky.

Oproti třetímu čtvrtletí roku 2016 narostl počet akcií v portfoliu Berkshire Hathaway z 15,2 milionů kusů na 57,4 milionů. Podíl na amerických aerolinkách American Airlines, Delta Airlines, Southwest Airlines a United Continental Holdings má již hodnotu 9,3 miliardy dolarů.

Není jasné, kdy tyto investice v posledním čtvrtletí přesně provedl. Buffett však již dříve uvedl, že od amerických prezidentských voleb, které se konaly 8. listopadu, nakoupil jeho fond do konce roku akcie za cenu 12 miliard dolarů, což odpovídá právě nákupu většiny výše uvedených společností.

Buffett chce být „chytrý a krásný“. Otevřel brány nového odvětví

Buffettův první nákup akcií Applu v minulém roce vzbudil pozornost tím, že kromě IBM „Věštec z Omahy“ do akcií technologických firem neinvestuje. Po tomto nákupu se Berkshire Hathaway zařadila do první desítky největších držitelů Applu.

Trefy Věštce z Omahy: Sedm investic Warrena Buffetta

Rozhodnutí proslulého investora se jeví jako velice dobré. Akcie firmy z Cupertina včera večer uzavřely na historickém rekordu v hodnotě 135,02 dolarů za akcii. Titul zatím během letošního roku rostl o 16,1 %. To by naznačovalo zisk Berkshire Hathaway od počátku 2017 o velikosti 1,1 miliardy dolarů jen v rámci podílu na této firmě.

Newsletter