Warren Buffett se medvědů nebojí a nakupuje

Zatímco všichni nyní předpovídají silný medvědí trh a většina investorů láme nad akciovými trhy hůl, Warren má úsměv na rtech.

Samozřejmě, že nakupuje akcie. Ceny padají, tak proč by nekupoval, že? Je přece mnohem lepší nakupovat aktiva, když jejich ceny klesají, než když rostou. A vývoj za celý tento i minulý týden hovoří jasně. Buffett miluje, když jdou ceny dolů, a čím více, tím více nakupuje. Státe se drží zásady: Buď opatrný, když všichni nakupují, a buď chamtivý, když se ostatní bojí. A dodává ještě jeden citát: při odlivu se pozná, kdo plaval nahý, což trefně označuje spíše chování akciových traderů. Buffett ctí zásadu, že pokud jsi vyloženě přesvědčený o své investici a ostatní ji zavrhují, tak bez váhání nakupuj, pokud ale dav tvoje akciové pozice miluje, bud velice opatrný.

Těm, kteří si touží vydělat na penzi na akciovém trhu, radí, aby se nikdy nesnažili pochopit, co si trh v danou chvíli o daných investicích myslí. Takovéto „časování trhu“ bývá vysoce rizikové. Ačkoli krátkodobě může tato strategie někomu vydělat peníze, dlouhodobě nevychází a ztráty pak bývají mnohem vyšší.

Buffett napravuje chybu a prodává Tesco

Buffett: Nepanikařte. Berte akcie jako firmu či dům

(S podporou MarketWatch)

Newsletter