Wells Fargo: Ne jedno, ale dvoje zvýšení sazeb

Zatímco většina investičního publika spekuluje o tom, kdy, resp. zda vůbec, přikročí Federální rezervní systém ke zvýšení sazeb, banka Wells Fargo přichází s doposud nejoptimističtějším výhledem. Podle ní je americká ekonomika v natolik dobré kondici, že by ustála ne jedno, ale dokonce dvě kola navyšování krátkodobých sazeb.

„Trh je připraven projít si jedním, či dokonce dvěma koly zvyšování sazeb. Nejdiskutovanější otázkou je, kdy proběhne to první. Zcela jistě to nebude v červnu, sám se nejvíce přikláním k září,“ řekl v rozhovoru pro CNBC Scott Wren, investiční stratég z Wells Fargo. Pozitivní naladění Wren neztrácí ani poté, co se ukázalo, že počet březnových žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzrostl o 14 tisíc, a že měnový výbor Fedu je ohledně otázky úrokové politiky rozdělen na několik táborů s odlišnými představami.

Nedávná data z americké ekonomiky taktéž podpořila očekávání extrémně nízkých zisků v rámci probíhající výsledkové sezóny. V tomto směru je Wren přesvědčen, že se jedná pouze o dílo médií, která mají tendenci situaci zbytečně přehánět.

„Je nutné si uvědomit, že nebe se nehroutí. Jakmile se snažíte o prognózu, musíte vzít v potaz fakt, že zisky jsou zaostávajícím indikátorem. Konsensus očekávaných zisků je, jak pro první čtvrtletí, tak pro celý tento rok extrémně nízký. Ve výsledku budeme svědky slušného ekonomického růstu,“ je přesvědčen Wren. Z toho důvodu bude mít Fed připraven ideální prostor pro normalizaci své úrokové politiky mnohem rychleji, než jiní analytici doposud předvídají.

Místopředseda Fedu Fisher: Růst sazeb pravděpodobně do konce roku

Místopředseda Fedu Fisher: Růst sazeb pravděpodobně do konce roku

Newsletter