Z čeho žije Wall Street?

To, že si finanční trh prochází revolucí, není potřeba ani zmiňovat. Ostatně, potvrzují to titulky světových médií, které neustále hovoří o technologizaci světa financí. Byť jde o proces poměrně rychlý, nejde vše uskutečnit ze dne na den. Tím pádem se Wall Street (prozatím) musí „živit“ na obchodech, jejichž podoba je stále „původní“. Otázkou je, které teď aktuálně nejvíc vynáší…

Nedávné studii konzultantské společnosti Boston Consulitng Group se podařil husarský kousek, když vypracovala konkrétní čísla operačních zisků jednotlivých obchodních segmentů na Wall Street. Právě tato data je totiž velice obtížné sehnat, jelikož většina statistik je nucena pracovat pouze s údaji o očekávání, která občas bývají, v rámci udržení si dobrého jména, značně nadhodnocená.

A jaké jsou výsledky? Inu, Wal Street má za sebou nelehkou dobu, o čemž svědčí propad operačních zisků o 29 %. I přesto však není potřeba házet flintu do žita, jelikož stále existují odvětví, kde lze vydělat slušné peníze. Takovým jsou například dluhové kapitálové trhy (DCM), na které za rok 2015 spadá zisk o velikosti 10,3 miliardy dolarů. I tak se ale ve srovnání s rokem 2014 jedná o ztrátu. Na druhém místě se pak s 6,8 miliardami umístila konzultantská činnost, na třetím obchodování s akciovými deriváty.

Kompletní výčet operačních zisků nabízí následující tabulka. Bohužel pro obchodníky je vidět, že rok 2015 nepřinesl jejich peněženkám tolik, na co byli z předchozích let zvyklí.

 

Newsletter