Začátek konce britských peněženek?

Britové s využitím mobilních telefonů vybavených technologií NFC utratili téměř jednu miliardu liber. Jedná se tedy nárůst o 328 procent oproti loňskému roku, jak ukazují čísla od společnosti Worldpay. Výše mobilních plateb navíc postupně roste, což je dáno zlepšujícím se zabezpečením.

Poté, co se aplikacím Apple Pay, Google Pay a Samsung Pay podařilo proniknout na britský trh, vzrostlo v minulém roce množství bezkontaktních transakcí uskutečněných v prodejnách skrz mobilní telefony na 126 milionů, což dohromady dává částku 975 milionů liber.

Téměř třetina spotřebitelů v současnosti využívá výhod mobilních plateb, uvádí společnost Worldpay, která během následujících 12 měsíců předvídá exponenciální růst.

 

 

Zhruba tři pětiny všech mobilních transakcí zaujímají platby v supermarketech, které se staly důležitým urychlovačem osvojování si digitálních peněženek, neboť se zde časově vytížení zákazníci zastavují nakoupit potraviny. Hospody, bary a restaurace pak tvoří dalších 12,5 procenta z celkových útrat bezkontaktních transakcí.

Co je však zajímavé, zákazníci začínají používat své chytré telefony na platby vyšších hodnot. V druhé polovině roku 2017 se průměrná útrata transakce zvýšila o 11 procent, což bylo částečně způsobeno květnovým navýšením počtu obchodníků začínajících přijímat neomezené transakce prostřednictvím Apple Pay.

Vedoucí marketingu společnosti Worldpay James Frost řekl toto: „Digitální peněženky jsou populárnější každým dnem. Zajímavé je ale to, jak se mění způsob, jakým lidé nakupují pomocí svého chytrého telefonu. Už se neomezují jen na malé částky v obchodech nebo restauracích. Mobilní bezkontaktní platby se stávají čím dál více populárními pro platby vyšších částek, a to díky tomu, že výrobci zapojují více sofistikované bezpečnostní opatření do designu mobilních telefonů.“

S ohledem na tuto skutečnost více než polovina Britů (a téměř dvě třetiny generace Z) si nyní dokáže představit budoucnost, ve které jejich mobilní telefony nahradí platební karty, a to již během následujících pěti let.

Statistiky společnosti Worldpay jsou podpořeny firmou Barclaycard, která zveřejnila data ukazující silný nárůst mobilních plateb, jejichž celková částka se zvýšila o 365 % za pouhých 12 měsíců.

 

Newsletter