Zakažme burku a dvojí občanství, vyzývá německý ministr vnitra

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) chce zákaz muslimské burky na většině veřejných míst. Na požadavku se dnes shodl se zemskými ministry vnitra za konzervativní stranu CDU/CSU. De Maiziére je i proti trvalé dvojí státní příslušnosti, informovala agentura DPA.

„Shodli jsme se, že chceme i právně předepsat příkaz ukazovat tvář tam, kde je to nezbytné pro soužití naší společnosti – za volantem, na úřadech, ve školách, ve veřejných službách, u soudu,“ řekl de Maiziére o jednání se zemskými ministry vnitra. Odmítnutí burky prý nemá nic společného s bezpečností, ale se sociální soudržností.

Spolkový ministr vnitra chce také zrušit stávající pravidla týkající se dvojího občanství. „Jsem pro to, aby se člověk nakonec přihlásil k jednomu občanství. Dlouhodobě by neměl mít dvojí,“ prohlásil de Maiziére.

Německo podle ministra vnitra patří mezi cíle teroristů

Do roku 2014 se stávali v Německu narozené děti cizinců německými občany a jen zpočátku měli i státní příslušnost rodičů. Mezi 18 a 23 lety se většina z nich musela rozhodnout, jaký jeden pas si ponechá. Od prosince 2014 mohou mít tyto děti trvale německou i cizí státní příslušnost odvozenou od rodičů.

Newsletter