Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Závažným onemocněním jde přecházet. Stačí k tomu jen vzorek slin či krve

Eva Kuttichová, zdroj: Macromo

Kardiovaskulární onemocnění, cukrovka a rakovina patří mezi největší zabijáky Čechů. Důležitou roli zde proto hraje prevence. Český startup Macromo dává pacientům možnost si jednoduše ověřit stav zdraví z pohodlí domova. Stačí odeslat vzorek slin nebo krve a výsledek si pak prohlédnout v mobilní aplikaci. Zákazník Macroma taky dostane radu, jak o sebe správně pečovat. Cílem je, aby se vyhnul možnému onemocnění v budoucnu.

Macromo se snaží celý proces zjednodušit. Uživateli stačí jen odebrat vzorek, který potom kurýr odveze na analýzu do laboratoře. Těchto několik jednoduchých úkonů může upozornit, že se v těle děje něco neobvyklého. Díky včasnému zachycení vážné nemoci tak pacient dostane větší šanci na úspěšnou léčbu.

Společnost Macromo se zúčastnila akce Týdne inovací 2023, kde nám její spoluzakladatelka Eva Kuttichová poskytla videorozhovor (3:28, s titulky). Kdo patři mezi hlavní zákazníky Macroma? Jak se dá objednat testovací sada? A v čem Macromo supluje funkci státu? Podívejte se na video s Evou Kuttichovou.

Newsletter