„Zelený“ miliardář Steyer pokračuje v boji proti Trumpovi

Zakladatel investiční firmy Farallon Capital se v rozhovoru pro Bloomberg vyjádřil, že jeho boj proti nově zvolenému americkému prezidentovi nekončí. Tom Steyer byl v listopadových prezidentských volbách největším individuální dárcem. Na podporu demokratické strany vynaložil celkem 87 milionů dolarů.

Steyer se snaží v posledních týdnech vyvinout tlak na americké politické scéně tím, že kritizuje skladbu Trumpova kabinetu, do kterého bylo vybráno několik bývalých šéfů velkých průmyslových společností. Dle jeho slov si není jistý, kolik finančních prostředků ještě na boj proti Trumpovi vynaloží. „To je stejné, jako byste se mě ptali, na kolik si vážím zdraví, bezpečnosti, zaměstnanosti a osobních svobod Američanů. Myslím si, že takový limit jednoduše neexistuje,“ dodal.

Steyer je také známý svými environmentalistickými názory. V tomto se naprosto liší od nastupujícího prezidenta. Ten prohlásil, že změna klimatu je podvod, který si vymyslela čínská vláda, aby oslabila americkou ekonomiku. Existuje vysoká pravděpodobnost, že Trump se pokusí v zájmu domácí ekonomiky deregulovat některé environmentální restrikce, které jsou již v platnosti.

Tohle jsou plány Donalda Trumpa v roli amerického prezidenta

„Nevíme, který z předvolebních slibů se bude snažit Trump prosadit, ale hodnotím tyto návrhy jako největší a nejnebezpečnější zásah do amerických hodnot, o kterých jsem během svého života slyšel,“ řekl Steyer. Jeho nástrojem boje proti Trumpovým krokům má být legislativa USA. V budoucnu tedy Steyer očekává investice několika milionů dolarů do soudních sporů, jejichž předmětem budou environmentální deregulace, které by mohly zhoršit úroveň životního prostředí.

Obaly jako nepřítel planety? Recyklace pohledem ekonomie

Newsletter