Americké výnosy po včerejším poklesu rostou. Dolar zpevnil pod 1,0800 za euro díky silnějšímu poklesu evropských tržních sazeb. Koruna se obchoduje pod 24,35 za euro.

Ženy jako manažerky fondů?

Podle analýzy online investiční platformy rplan.co.uk je jeden z pěti vysoce výkonných retailových fondů spravován ženou. Také celkový podíl žen v tomto „odvětví“ se zdvojnásobil.

Osmnáct procent z padesáti nejvýkonnějších aktivně spravovaných retailových fondů ve Velké Británii vedou ženy. Toto číslo se nemusí zdát příliš vysoké, ovšem celkově se ve vedení retailových fondů ve Velké Británii pohybuje devět procent žen.

Nejvýkonnějších fond podle dat analýzy rplan.co.uk, AXA Framlington Biotech Fund, je řízen ženou. Další fond – AXA Framlington Health Fund, který vede žena, obsadil místo šesté. V top 20 se již další fondy řízené ženami neumístily. Mezi společnosti, jejichž fondy se umístily v top 50 a jsou řízeny ženou, patří také Pictet, Schroder, Fidelity, JPM nebo Threadneedle.

Ženy manažerky? Japonsko má rozhodně co dohánět

O příčině takového úspěchu žen můžeme spekulovat. Může za ním být i přirozeně opatrnější přístup k hospodaření s penězi. Analýza chování našich vlastních klientů ukázala, že ženy – investorky se rozhodují pro méně rizikové investice, uvedl Stuart Dyer, rplan.co.uk CIO.

Top 50 rplan.co.uk byla stanovena porovnáním celkové návratnosti investic retailových fondů ve Spojeném království za dobu pěti let do 12. srpna 2016 podle Morningstar.

Newsletter