Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Zhodnocení stovky procent? Investujte do Franze Josefa či Rašína

Asiaté jdou po velkých kusech zlata, naši klienty preferují vzácné kusy v jednom či dvou vyhotoveních. Totální rekordy v prodeji vzácných numizmatických předmětů jsme lámali milý rok, dvě mince z období první republiky se prodaly přibližně za 18 milionů korun. Typicky se mince z top segmentu prodávají okolo tří až čtyř milionů, říká k situaci na trhu spoluzakladatel aukčního domu Macho & Chlapovič Elizej Macho. Jaké příležitosti nabízí numizmatika?

Do čeho investují světoví milionáři?

Elizej Macho je spoluzakladatelem aukčního domu Macho & Chlapovič, investiční bankéř, makroekonom, odborník na peníze staré i nové. Deset let pracoval v investičním bankovnictví na treasury odděleních komerčních bank a přes třicet let se věnuje sběratelství mincí a medailí. Vystudoval finance, bankovnictví a investování, obor finanční management. Stará se o privátní i institucionální klientelu. Je členem investičního výboru a správní rady Numizmatic Semper Sicav, prvního podílového fondu na území střední a východní Evropy zaměřeného na investice do numizmatiky.
 

Newsletter