Asijské obchodování přineslo mírné tlaky na silnější dolar. Dolarový index se obchoduje těsně pod hranicí 90,5 bodů, euro proti dolaru kolem úrovně 1,2130 EURUUSD. Měny regionu vykazují tlaky na oslabení. Koruna by v případě jejich pokračování mohla během dne atakovat 26,20 za euro.

Životní cyklus smartphonu: Jak dlouho nám vydrží?

Za poslední roky se stal chytrý telefon nejlepším přítelem takřka každého z nás. Za jak dlouho však svému nepostradatelnému průvodci životem dáme padáka a vyměníme jej za nový a lepší? Business Insider vytvořil za pomoci dat Statista graf, který ukazuje, jak často lidé v USA, Evropské unii a Číně obměňují své mobilní telefony.

Navzdory naší intuici, data Statista překvapivě ukazují, že v porovnání s předchozími roky vydrží spotřebitelům jejich smartphony čím dál déle. Pokud se podíváme například na Evropskou unii, zatímco v roce 2013 lidem stačil jejich mobilní telefon něco přes 18 měsíců, v následujících dvou letech tato doba vždy vzrostla zhruba o měsíc, a v roce 2016 už Evropané měnili svůj smartphone za nový v průměru za 21 a půl měsíce.

Od lokomotivy po iPhone. Jak se změnil průmysl od roku 1900?

Jak ukazuje graf, obdobný vývoj lze sledovat i v USA. Americkým spotřebitelům momentálně vydrží jejich smartphone dokonce téměř 23 měsíců. Graf ukazuje také obdobný vývoj v Číně.

Newsletter