Zklamání z výsledků srazilo Wall Street. Lepší středa?

Především zprávy z korporátní sféry dnes stály za propadem amerických akciových indexů. Doplnil je nečekaný prosincový pokles objednávek amerického průmyslu. Zklamal již včera po závěru trhu reportující Microsoft, jehož akcie dnes 10% pokles zisku „ocenily“ propadem přes 9 %. Výsledkovou bilanci nevylepšily ani Caterpillar -7,2 % či Procter & Gamble -3,5 %.

Akciové indexy zakončily s výraznými ztrátami: S&P -1,3 % na 2.029 bodech, DJIA -1,7 % na 17.387 bodech a Nasdaq -1,9 % na 4.681 bodech.

Po závěru si americké firmy vylepšily reputaci. AT&T kvartálním ziskem 55c/akcii o cent překonal konsensus. Stejně tak Yahoo, která ve čtvrtletí vydělala 30c na akcii. Yahoo oznámila záměr vyčlenit svůj zbylý podíl v čínském internetovém prodejci Alibaba do nově založené investiční společnosti s názvem SpinCo. Akcie Yahoo v after-marketu rostou až o 8 %.

iPhone 6 zabodoval. Apple vyráží dech ve všech směrech

Dnešním miláčkem trhu je ovšem Apple, který svými napjatě očekávanými čísly za první kvartál fiskálního roku s přehledem překonal odhady na úrovni zisku, tržeb i prodejů iPhonu. Titul v aftermarketu sílí o 5 %.

Newsletter