Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Zlato padá. Mělo by víc?

Zlato během dnešního obchodování spadlo přibližně o jedno procento. Důvod? Posilující dolar v kontextu pozitivních reakcí investorů na dobrá americká data zaměstnanosti, která v pátek ukázala meziroční růst mezd. Průměrné hodinové výdělky vzrostly o 0,3 procenta, což je meziroční nárůst ve výši 2,5 procenta.

Kam investovat po čínském sešupu? Díl 2: Indie

Silnější dolar obvykle vede k poklesu ceny zlata – jeho kupní síla je snížena. I přesto ale cena zlata zůstává silná, zejména kvůli nízkým očekáváním červnového zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou Fed. Cena zlata vzrostla v průběhu letošního roku o 20 procent, zejména v kontextu ceny ropy a nejistého ekonomického výhledu.

Daniel Hynes z ANZ agentuře Reuters poznamenal, že ačkoli mělo zlato dobrou podporu, lidé reagovali na data z pracovního trhu lépe, než se původně očekávalo. „Investoři jistě vnímali data mezd jako pozitivní, nezvýšení sazeb v kratším časovém horizontu, však náraz silnější měny zmírnil,“ řekl. „Stále očekáváme, že cena zlata poroste, díky podpoře poptávky po inflaci s tím, jak neustále rostou inflační tlaky,“ dodal.

Newsletter