Zlato padá. Mělo by víc?

Zlato během dnešního obchodování spadlo přibližně o jedno procento. Důvod? Posilující dolar v kontextu pozitivních reakcí investorů na dobrá americká data zaměstnanosti, která v pátek ukázala meziroční růst mezd. Průměrné hodinové výdělky vzrostly o 0,3 procenta, což je meziroční nárůst ve výši 2,5 procenta.

Kam investovat po čínském sešupu? Díl 2: Indie

Silnější dolar obvykle vede k poklesu ceny zlata – jeho kupní síla je snížena. I přesto ale cena zlata zůstává silná, zejména kvůli nízkým očekáváním červnového zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou Fed. Cena zlata vzrostla v průběhu letošního roku o 20 procent, zejména v kontextu ceny ropy a nejistého ekonomického výhledu.

Daniel Hynes z ANZ agentuře Reuters poznamenal, že ačkoli mělo zlato dobrou podporu, lidé reagovali na data z pracovního trhu lépe, než se původně očekávalo. „Investoři jistě vnímali data mezd jako pozitivní, nezvýšení sazeb v kratším časovém horizontu, však náraz silnější měny zmírnil,“ řekl. „Stále očekáváme, že cena zlata poroste, díky podpoře poptávky po inflaci s tím, jak neustále rostou inflační tlaky,“ dodal.

Newsletter