Zlato pod tlakem lepších makrodat z USA, za červenec odepisuje 2,5 %

Zlato je dnes pod tlakem již třetím dnem v řadě a zamířilo tak v měsíční bilanci do červených čísel. Během července tento drahý kov odepsal více než 2,5 %. Důvodem jsou zlepšené ekonomické údaje z USA, které povzbudily investory, a ti se začali stahovat z bezpečných aktiv.

Cena futures kontraktů na zlato s dodávkou v srpnu dnes poklesla o 0,6 % na cenu 1,286,80 dolarů za unci, zatímco futures kontrakt na stříbro s dodávkou v září klesl o 0,4 % na 20,52 dolarů za unci.

Zlato rozšířilo své ztráty poté, co ministerstvo práce USA oznámilo, že se počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti za uplynulý týden zvýšil o 23.000 na 302.000, týden poté, co spadl na 14leté minimum. Průměrný počet nových žádostí v uplynulém měsíci klesl pod 300 tisíc.

Futures kontrakty na zlato mírně zakolísaly po zprávě, že se Argentina nedohodla s věřiteli a balancuje tak nad propastí již druhého bankrotu za posledních 13 let.

Argentina se s věřiteli nedohodla, následovat by měl bankrot

Důležitou událostí ve vývoji ceny zlata bylo včerejší proražení psychologické hranice 1300 dolarů směrem dolů poté, co údaje o hrubém domácím produktu USA ukázaly silnější než očekávané oživení americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí. Aktuálně se cena zlata dostala pod svou podpůrnou úroveň 1290 USD za unci a obchoduje se za 1286,85 USD za unci.

Americká ekonomika 4% růstem dravě překonává propad úvodu roku

Newsletter