Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Zlato se blyští, roste cena i objemy

Zlato dnes opět září. Od konce ledna drahý kov nabral severní kurz a jeho cena se dnes dostala až na 1244,80 USD za trojskou unci, což je nejvýše od 10.listopadu loňského roku. Co bude dál? V případě zlata se dost možná blýská na ještě lepší časy.

„Zlato se leskne dál,“ komentovali tuto rally podle serveru finanzen.net komoditní experti z Commerzbank. Cenový nárůst si přitom vysvětlují mimo jiné obavami z protekcionistické obchodní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mnozí investoři nejdříve spekulovali na to, že Trump přinese oživení konjunktury americké ekonomiky, toto očekávání se však postupně začíná měnit.

„Obavy z možné obchodní a měnové války se zdají být oprávněné a mohly by poptávku po zlatu držet vysoko,“ uvádí banka v analýze. Zlato je totiž považováno za „bezpečný přístav“ v časech zvýšené nejistoty na většině ostatních trhů.

Data agentury Bloomberg ukazují další nárůst vkladů u důležitého fondu SPDR Gold Shares ETF. Objem obchodovaného zlata v rámci tohoto fondu se dnes zvětšil na 827 tun, což je nejvíce od 20.prosince. Experti Commerzbank přitom upozorňují, že objemy rostou u fondů Gold ETF obecně.

Zlato je v kurzu. Kdy nakoupit?

Newsletter