Zlatý rok 2017? Spíš ne…

„Zlatí“ investoři, pozor! Rok 2017 Vás asi moc nepotěší…Alespoň to tvrdí jeden z nejpřesnějších „věštců“ agentury Bloomberg.

Zlato by se během prvního čtvrtletí mělo dostat na cenu 1175 dolarů za unci. Mezi dubnem a červnem by pak mělo klesnout na 1150 dolarů. Ve třetím kvartále na 1125 USD a ke konci toho čtvrtého bychom měli být svědky 1100 dolarů za unci, předpovídá Barnabas Gan, ekonom ze společnosti Oversea-Chinese Banking Corporation.

„S tím, jak Fed během příštího týdne s nejvyšší pravděpodobností zvýší sazby o 25 bazických bodů, se dá čekat zpevnění dolaru, které případné tlaky na růst zlata zabrzdí,“ přepisuje Bloomberg Ganova slova. „I pokud bychom vyřadili tento letošní fundament, v roce 2017 do hry vstoupí další kola zvyšování sazeb, tudíž bude situace v podstatě stejná.“

Pravdou je, že do Ganovy předpovědi by mohlo vstoupit hned několik překážek. Jedná se především o geopolitická rizika, která by vinou svého celosvětového rozsahu mohla investory donutit se opětovně zaměřit na tzv. bezpečné přístavy. Příkladem budiž realizace brexitu či výsledek italského referenda.

Soros: Zlato je ze hry, je čas začít riskovat

Newsletter