Koruna se v ranních hodinách pohybuje poblíž 26,70 EURCZK a po úterních ztrátách tak nadále konsoliduje V dopoledních hodinách nás nečekají žádná důležitá data z ekonomického kalendáře Crowdfundingová platforma Fundlift představuje novou kampaň. Společnost Hypo na míru poptává tři miliony korun na rozšíření týmu a na vývoj nových technologií. Více informací ZDE.

Zlepši to, Trumpe. První den prezidentování a Wall Street spadla

První den nového týdne, první den prezidentování Donalda Trumpa. Investoři (zatím) nejásají. Nejistota ohledně budoucí politiky nové administrativy stáhla americké akcie. Každopádně se ukázalo, že Trump plní sliby…

Index S&P 500 klesl o -0,26 % až na 2265,29 bodů. Dow Jones si připsal ztrátu o velikosti -0,13 %, což odpovídá 19 800,81 bodům. Technologický Nasdaq spadl o -0,04 % až na 5552,94 bodů.

Čeho jsme se od 45. prezidenta USA dnes dočkali? Za zmínku rozhodně stojí podpis příkazu o odstoupení Spojených států od Transpacifického partnerství (TPP), čímž tak splnil svůj slib z prezidentské kampaně. V podstatě se však jedná jen o formalitu, jelikož americký Senát dohodu dosud neratifikoval, přičemž odborníci ani nečekali, že by se tak stalo.

První den nového prezidenta. Je „Trump trade“ mrtev?

Blonďatý státník má výhrady i k jiným dokumentům, a to například k severoamerické dohodě o volném obchodu (NAFTA). V dohledné době se tak můžeme dočkat dalších revizí a přehodnocení.

Trump se během dneška rovněž sešel s „top 10“ manažery klíčových společností. Během toho prezident uvedl, že by nová vláda mohla snížit regulace o 75 %, možná i více. Dále pak upozornil, že firmy, které budou chtít přesunout výrobu mimo USA, se mohou „těšit“ na uvalení vysoké hraniční daně.

V neposlední řadě pak Trump potvrdil, že nepřestane tweetovat a že setkání s předními byznysmeny budou probíhat na pravidelné bázi.

Jak si v návaznosti na to vedly jednotlivé sektory?

Největší zisky

  1. Reality +0,59 %
  2. Telekomunikace +0,48 %
  3. Materiály +0,21 %

Největší ztráty

  1. Energetika -1,12 %
  2. Průmysl -0,7 %
  3. Finance -0,58 %

Společně s akciemi se nedařilo ani dolaru. Ten na páru s eurem klesl až nad 1,075 EURUSD. Později však část ztráty umazal. V závěru obchodování na Wall Street se pár pohyboval na 1,074 dolaru za euro.

Fed, Trump, akcie. Proč bude magnát žebrat o nové QE?

Newsletter