Zpoždění či zrušení letu? Chcete získat náhradu až 30 tisíc?

Získali jsme pro klienty náhradu 100 tisíc korun za letenky do USA, které stály šedesát tisíc. Kompenzace za zpožděný let například z Prahy do Tuniska se pohybuje kolem 400 eur na osobu. Za ztracené zavazadlo až 1220 euro. Jak vyřešit zpožděný návazný let popisuje pro Roklen24 majitel společnosti SkyCloud Petr Tomeček, která poskytuje službu ClaimCloud

Loni bylo jen v rámci Prahy letiště Václava Havla odbaveno více než 13 milionů cestujících. Obecně se bavíme o dvou procentech zpožděných letů, které spadají pod kompenzovatelné lety, uvedl již dříve pro Roklen24 Tomeček.

Loni si mohlo o kompenzaci teoreticky zažádat 260 tisíc cestujících. Ze statistik ale vyplývá, že pouze pětina cestujících si o svá práva řekne a následně i domůže. Tedy v tomto případě více než 200 tisíc cestujících mohlo získat od 250 do 600 EUR na osobu, ale nestalo se tak… Z pohledu počtu zavazadel, v roce 2015 bylo zpožděno více než tři miliony zavazadel, která spadala pod možnost kompenzace. Z těchto tří milionů zpožděných se následně milion zavazadel ztratil úplně a ke svým majitelům nedorazil, dodal majitel SkyCloud Petr Tomeček.

Bojíte se zpoždění letu? Ztráty zavazadla? Pomůže ClaimCloud

Newsletter