Na devizových trzích pozorujeme mírné tlaky na slabší dolar. Proti euru se americká měna drží v pásmu posledních dní mezi 1,1850-1,1890 EURUSD. Vzhledem k absenci domácích dat by se kurz koruny měl vyvíjet dle zahraničního dění. Aktuálně se obchoduje pod 25,50 za euro.

Ztrátou vlasů nic nekončí. Tereza Drahoňovská ji překonala napsáním komiksu

Terezou Drahoňovskou se život nemazlil. Autoimunitní onemocnění alopecie ji připravila o vlasy ještě před třicítkou. Ztráta vlasů není nic příjemného, obzvláště pro mladou ženu. Ale Tereza se nevzdala, a nakonec si našla způsob, jak se se svým vzhledem vyrovnat.

Ale nebylo to jednoduché. Tereza v podcastu s Annou Liprtovou přiznává, že jí to trvalo rok, než se jí vrátilo ženské sebevědomí. Pomohla jí i podpora okolí, díky které přestala nosit šátky a paruky. Věci posléze nabraly nečekaný směr. Alopecie ji přiměla sepsat svou zkušenost ve formě komiksu s názvem Bez vlasů. Na něm spolupracovala s ilustrátorkou Štěpánkou Jislovou, se kterou dostala prestižní cenu Muriel za Nejlepší komiksovou knihu roku 2020.

Komiks jako žánr Terezu dle jejích slov fascinuje. Založila proto se Štěpánkou pražskou pobočku organizace Laydeez do Comics, která se zaměřuje na podporu autorek tohoto svébytného literárního stylu. Tereza říká, že občas dostává dotazy ohledně možného pokračování Bez vlasů. Inspirace by se přitom pro další komiks napsaný na motivy zdravotních potíží našla. Tereza totiž trpí i atopickým ekzémem.

Alopecie nakonec Tereze i něco dala. Díky ní se musela zamyslet nad svým životem a rozhodla se dělat věci, které jí přinášejí radost. Jak její nový vzhled přijalo Terezino okolí? A jak se vlastně dá s takovou těžkou životní situací vyrovnat? Poslechněte si podcast Anny Liprtové z SWC týmu.

Tato epizoda je součástí série podcastů Startup World Cup & Summit, evropského kontinentálního Finále, které proběhne 5. a 6. října 2021 v Praze. Vystoupí na něm řečníci světového formátu jako například Steve Wozniak nebo Esther Wojcicki. Startupy budou soutěžit o 500 000 dolarů a titul evropského šampiona.

Newsletter