Zychová (Verdi): Kapitolu obnovitelných zdrojů jsme uzavřeli, teď investujeme do zemědělství 

Zakladatelka Verdi Capital Kateřina Zychová, zdroj: Verdi Capital

Kapitolu obnovitelných zdrojů jsem uzavřeli, když jsme prodali námi vystavěný větrný park ve Finsku největšímu správci aktiv na světě společnosti BlackRock. Hledali jsme, kam se dál posunout v naší cestě ESG, až jsme narazili na farmu v západních Čechách, řekla v rozhovoru pro Roklen24 zakladatelka investiční společnosti Verdi Capital Kateřina Zychová. Proč zvolili cestu ESG investic? A plánují své portfolio dále rozšiřovat?

Krok dopředu. Tak ve Verdi Capital vnímají investice zaměřující se na „renewable“ témata, která budou podle Zychové klíčová v dalších X let. Oblast zemědělství potřeba v českém prostředí konsolidovat, hlavně s ohledem na množství vlastníků. Pro investory je tato oblast zajímavá, zvláště v době, kdy hledají stabilitu. Více se o strategii Verdi Capital dozvíte ve video rozhovoru, který byl natočen na akci Global Investment Summit 2023.

Zdroj: Roklen, Global Investment Summit 

Kateřina Zychová je zakladatelkou a výkonnou ředitelkou skupiny Verdi. Působí již více než 25 let v oboru financí, z čehož 13 let strávila na newyorské Wall Street a londýnské City v největších investičních bankách JP Morgan, Credit Suisse a Goldman Sachs. Je zároveň zakladatelkou Verdi Fondu Farem, který se specializuje na nákup a řízení zemědělských farem v České a Slovenské republice. Jako investorka ve fondu Green Horizon Renewables úspěšně prodala portfolia solárních elektráren v České republice i na Slovensku a větrných elektráren ve Finsku, které v roce 2021 prodala fondu BlackRock.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter