AJO.CZ

Petr Robejšek: Eurozóna následuje sedm pokusů, které nevyšly

10:06 11. dubna 2015

Grexit? Další geopolitické oslabení Evropy a nenaplněné přání hovořit stejně silným hlasem, jako Spojené státy. Šlo o politickou vůli a snahu sjednotit něco, co je nesjednotitelné. Pro českou ekonomiku by euro bylo výhodné pouze pro velké aktéry. Pro střední stav nese náklady, euro v krizi škodí všem. Jaké řešení řecké krize by politolog a strategický poradce Petr Robejšek nabídl řecké vládě a špičkám eurozóny? Sledujte!

Přejít na diskusi

summit týdne podnikání

Nenechte si ujít


Uber je v Česku dva roky. Co dosáhl? Kam chce růst dál?

22:58 4. října 2016

Čtvrt milionu registrovaných zákazníků z více než 70 zemí. Jeden z výsledků dvouletého růstu alternativní taxislužby UBER na českém trhu. Co na to říká šéf Uberu pro střední a východní Evropu Robie Khazzam? Kde chce UBER vidět v nejbližších měsících, letech? Co tradiční taxi a konkurence? Co říkají zákazníci? Jakou vlastně chtějí Češi dopravu v Praze nebo Brně? 

Michelinští šéfkuchaři: Obdiv i podiv, za co máme hvězdu

19:04 30. září 2016

Někteří Češi jsou nadšení, jiní se skoro diví, za co máme michelinskou hvězdu. Už potom nevím, co by chtěli, létající koroptev nebo jinou show, aby je to usadilo na židli? I takto se ptá pro Roklen24 šéfkuchař michelinské restaurace Field Radek Kašpárek. Kolik Čechů navštěvuje další michelinskou restauraci prozrazuje šéfkuchař Alcronu Roman Paulus. Jaké je tajemství získaní a především udržení si michelinské hvězdičky? Co mistři kuchařskému umění myslí o EET?

108 milionů recenzí, 172 komunit, 32 zemí, už také žijete Yelp?

17:46 17. září 2016

Nikdo se nestará o komunitu, tak jako já. Můj přístup je specifický. Chceme, aby na Yelpu byl kvalitní obsah, aby recenze psali spokojení lidé. Siri vám doporučí, kde je nejlepší burger, podle recenzí z Yelpu, představuje komunitu Yelperů jediná zaměstnankyně společnosti Yelp v České republice Senior Community Manager Michaela Plesníková. Jaká je motivace lidí psát recenze, ať už na restaurace, parky či festivaly? Kdo jsou Yelpeři? Jsou Češi se službami nespokojení nebo s chválou nešetří?

Další videa


Skryja (Verdi): Americký akciový trh je přehřátý. Zajímá nás ropa

18:42 24. října 2016

Zajímá nás USA, západní Evropa a středoevropský region, kde máme největší konkurenční výhodu. Letos nás velmi zaujala levná ropa, její cena je dlouhodobě udržitelná na 50 – 60 USD za barel, říká portfolio manažer z Verdi Capital Jakub Skryja, který je dalším z řečníků listopadové 3. České investiční konference. Co očekávat na trzích do konce roku? Na které události si dát pozor?

Draghi, evropská inflace i americký HDP... Shrnutí týdne & Prognóza

13:13 24. října 2016

Uplynulý týden přinesl rozruch kolem Draghiho a ECB a seslal euro na sedmiměsíční dno. Dovolí mu data tohoto týdne umazávat ztráty k dolaru? Na pořadu budou evropská inflace či americký HDP… „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Bitcoin ochraní před hyperinflací i zkorumpovanou vládou

17:45 22. října 2016

Bitcoin je alternativa papírových peněz, pomáhá milionům lidí, snižuje náklady na platby do zahraničí. Nemůže ho regulovat žádná vláda ani nikdo jiný, reguluje se sám – skrze algoritmus. Další výhody kryptoměny pro Roklen24 prozrazuje přední odborník na bitcoin Andreas Antonopoulos. Kryptoměna bitcoin teprve začíná. Ale je možné procestovat celý svět pouze za použití bitcoinu, pro Roklen24 poodhaluje své dobrodružství „první bitcoin“ cestovatel Felix Weis. Proč věří bitcoinu a banky jsou zlo? 

Bilko (Aakon): Černá labuť? Investoři zapomínají na Čínu

18:53 20. října 2016

Pro zahraniční investory je u nás zajímavý pouze ČEZ a Komerční banka. Pro bohaté individuální investory je teď nejlepší cestou private equity, komentuje situaci v České republice portfolio manažer Aakon Capital Adam Bilko. Co patří mezi největší slabiny ruské ekonomiky? Kdo by v případě potřeby mohl zafinancovat Deutsche Bank?

Ján Hájek: Deutsche není Lehman. Čeho se skutečně bát?

15:40 18. října 2016

Evropa výrazně zaostává za USA. Bankovní sektor je momentálně ve fázi cyklu, která mu nesvědčí. Zatímco USA už v roce 2009 přinutily banky se rekapitalizovat a tak vyřešit jejich problémy, v Evropě se toto neodehrálo. Jak vidí situaci okolo Deutsche Bank jeden z nejuznávanějších portfoliomanažerů fondu Top Stocks a řečník listopadové české investiční konference Ján Hájek? Jak se letos jeho fondu daří? Které tituly ho potěšily? Které případně potrápily?

Posílení dolaru v režii Fed… Shrnutí týdne & Prognóza

11:08 18. října 2016

Dolar vůči euru minulý týden posílil, a to díky větší šanci na zvýšení úrokových sazeb v USA prosinci. To potvrdil maloobchod i americký trh práce. Eurokoruna beze změny. Tak vypadal minulý týden. Co čekat v tom začínajícím? Pozornost investorů se zaměří na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Blockchain je převratný, pomůže všem, myslí si švýcarští experti

16:53 16. října 2016

Blockchain je obrovská příležitost, měli bychom se soustředit na jeho pozitiva. Když nehrajete podle pravidel, jste ze hry. Bitcoin je pouze první manifestace technologie blockchain, další rychle přibudou, komentují pro Roklen24 švýcarští představitelé tamní blockchain komunity Danny Gasteiger z NexusSquared a IT konzultant Lucas Betschart. Jaký je vztah blockchainu a bitcoinu? Proč je těžké ho ,,heknout“?

Jedlička: Liberland postavíme na aplikacích typu Uber a Airbnb

16:06 11. října 2016

Více jak polovina ambasád byla s existencí Liberlandu dobře seznámena. Máme dobrou finanční podporu i rozvinutý právní systém. Vztahy s Chorvatskem se významně vylepšily, komentuje současnou situaci v Liberlandu samozvaný prezident státu, vzniklého na sporném území mezi Srbskem a Chorvatskem, Vít Jedlička. Kam bude Liberland směřovat? Co si o podobných státech myslíte? Mají šanci přežít a fungovat?

Intervence nad miliardou eur... Shrnutí týdne & Prognóza

17:42 10. října 2016

Srpnové intervence nad miliardou eur, debata nad zápornými sazbami i rally na eurodolaru a páteční data z amerického trhu práce. Tak vypadal minulý týden. Co čekat v tom začínajícím? Průmysl Evropy, debaty v měnovém výboru Fedu i americký maloobchod. Dočkáme se volatility na hlavním měnovém páru EURUSD? „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Výtvarník Týc (Ztohoven): Mezi umělci otupuji, inspirují mě hackeři

12:40 5. října 2016

Vyvěšení trenýrek na Pražském hradě mělo rozvířit diskuzi o práci úřadu prezidenta republiky. A nejen to. „Skupině Ztohoven se příčí jakákoliv formální autorita, a v tom se s Paralelní Polis setkáváme,“ říká serveru Roklen24 spoluzakladatel Paralelní Polis a spoluautor projektu Ztohoven výtvarník Roman Týc. Proč založili kavárnu, kde lze platit pouze kryptoměnou bitcoin? Proč se výtvarník inspiruje u hackerů?

Uber je v Česku dva roky. Co dosáhl? Kam chce růst dál?

22:58 4. října 2016

Čtvrt milionu registrovaných zákazníků z více než 70 zemí. Jeden z výsledků dvouletého růstu alternativní taxislužby UBER na českém trhu. Co na to říká šéf Uberu pro střední a východní Evropu Robie Khazzam? Kde chce UBER vidět v nejbližších měsících, letech? Co tradiční taxi a konkurence? Co říkají zákazníci? Jakou vlastně chtějí Češi dopravu v Praze nebo Brně? 

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.