Investujte, když teče krev. Platí to i pro Deutsche Bank?

Lidé pracující v médiích bohužel příliš nerozumějí derivátům. To není výtka, to je konstatování. Jde o poměrně složité věci, do kterých se člověk zvenčí moc nemá příležitost dostat. Nicméně ve finále lze – mediálně – z Deutsche Bank udělat další Lehmany. Nesmysl. Tato kampaň se zdá být živená, pravděpodobně – a to nejsem fanda konspirací – jako určitý druh odplaty za kauzu Apple + Irsko vs. Evropská komise.

Tím není řečeno, že by Deutsche „flastr“ nebýt potíží Applu nedostala. Dostala. Podobně jako ho dostaly americké velkobanky. Jen by kolem toho nebylo asi tak živené haló. Když dostala „flastr“ JP Morgan, její šéf Jamie Dimon okamžitě vyrukoval před kamery s tím, že banka dává na úhradu pokuty peníze stranou. Komunikace Deutsche v tomto pokulhává, snad i proto, že její šéf John Cryan je proti protřelému Dimonovi v úplně nejvyšších bankéřských kruzích spíš novic.

Analytici: Krach Deutsche Bank? České banky mohou být v klidu

Celá věc je ale také – jak už bylo řečeno – přiživovaná. Snad i tím, že finanční média momentálně nemají moc o čem jiném psát. Takže zatímco média vyhlížejí další „Lehman moment“ a finanční krizi nebo dokonce pád eura – a vůbec nereflektují, jak moc se finanční svět od roku 2008 změnil – znalci nakupují. Můj kolega, který několik let pracoval jako trader právě v Deutsche Bank v Londýně, si koncem září, když byly nejníže, koupil její akcie. A zatím je o víc než dvacet procent v plusu – a těch akcií se zbavovat nehodlá. To není doporučení, to je konstatování.

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter