130 tisíc přepravených a 70 % loňského obratu jen za první půlrok. Daytrip pokořil další rekordy a nabírá jako divý

Čísla Daytripu naznačují, že tento rok bude rekordní. Platforma totiž jen během prvního pololetí tohoto roku přepravila přes 130 tisíc klientů a v meziročním srovnání prvních šesti měsíců tak dosáhla na téměř na 70 % celkových tržeb z minulého roku. Navíc od začátku roku platforma pro cestování osobním autem s řidičem expandovala do dalších šesti zemí včetně Estonska, Finska, Rwandy a Kypru. Své služby ale nově nabízí i na ostrovech Ibiza, Korsika a Tenerife. V očekávání silného zájmu o transferovou přepravu rozšířil Daytrip od začátku roku také tým zákaznické podpory. Od ledna tak nabral až 35 nových kolegů. I vzhledem k agresivní expanzi a růstu se společnost přestěhovala do nových kanceláří v komplexu Port7 v pražských Holešovicích.

„Někteří zákazníci se po pandemii stále ještě vracejí, už teď jsme ale v tržbách prvního pololetí vyrostli v meziročním srovnání téměř dvojnásobně. Loni jsme přepravili 200 tisíc cestujících a letos to bylo jen za první půlrok přes 130 tisíc. Počet jízd i probíhající turistická sezona tak ukazují, že tento rok pro nás bude rekordní. Podle čísel Světové organizace cestovního ruchu by se cestování za turismem mohlo dostat až na 95 % úrovně z doby před pandemií. I proto jsme se od začátku roku na zvýšený zájem připravovali a nabrali 35 nových kolegů, hlavně na pozice zákaznické podpory. S tím, jak se cestovní chování lidí vrací do normálu, očekáváme, že tento rok bude rekordní,“ říká Markéta Bláhová, COO Daytripu.

Lámání rekordů, i na ostrovech

Už v minulém roce přitom Daytrip přepravil přes 200 tisíc cestujících a překonal tržby půl miliardy korun. Své transferové služby začal nabízet kromě jiných míst i v Jižní Americe. S expanzí ale společnost nepřestává ani letos. Nově se s místními řidiči mohou svézt i turisté v Estonsku, Finsku, ve Rwandě či na Kypru. Novinkou jsou také ostrovní destinace Ibiza, Korsika nebo například Tenerife, kde Daytrip nabízí dopravu mezi letištěm a největším městem Santa Cruz de Tenerife. Platforma tak nyní funguje už v 93 zemích, které má na starosti 20 regionálních manažerů.

„Je to klišé, ale spokojenost zákazníka je všechno. Proto jsme nepodcenili přípravu na zvýšenou vlnu zájmu a hned v prvním čtvrtletí jsme nabrali posily do týmu. Spolu s tím jsme se přesunuli do nových a modernějších kanceláří v Holešovicích. Uspokojit potřeby klientů při 60 tisících objednávkách měsíčně v 93 zemích není samozřejmě vždy jednoduché. O to víc nás těší, že podle dat, která máme k dispozici, by naši službu doporučilo 93 % zákazníků,“ vysvětluje Bláhová.

Webová platforma Daytrip spojuje cestující se sítí více než 5 100 řidičů v 90 zemích světa. Daytrip pomohl více než 850 tisíc lidí proměnit jejich cestu v pohodlný zážitek. Všichni řidiči, se kterými společnost spolupracuje, navíc hovoří anglicky a disponují znalostmi místního prostředí. Celkem pro cestující zajišťují až 40 tisíc možných tras, které si zákazníci v případě potřeby mohou dle domluvy přizpůsobit. Poznají tak i místa, která by při tradičním způsobu cestování nenavštívili. Cílem Daytripu je lidem cestování maximálně zjednodušit, obohatit, ale také přispět ke zmírnění dopadů masového turismu.

Newsletter