Ambiciózní vshosting~ pokořil hranici obratu 175 milionů a chce 1000 nových zákazníků na Windows do tří let

Jednička na trhu v oblasti poskytování hostingových služeb, společnost vshosting~, láme rekordy. Její obrat meziročně narostl o 32 % na 175 milionů korun. Část prostředků firma plánuje využít pro nově spuštěnou službu, kterou jsou plně spravovaná řešení pro Windows. Do roku 2025 chce jen pro tuto službu vshosting~ překročit hranici 1 000 zákazníků.

Společnost vshosting~ je leadrem v hostingových službách již mnoho let. Není proto divu, že si pro následující tři roky klade nemalé cíle. Poté, co vshosting~ využívá už přes 50 % české e-commerce, by společnost ráda rozšířila své působení u firem využívajících Windows. Licencovaná řešení od Windows jsou velmi oblíbená zejména mezi IT firmami, korporacemi a účetními společnostmi.

Dosud vshosting~ poskytoval Windows pouze v rámci nespravovaných řešení. A to se teď změnilo. Společnosti vshosting~ už plně podporuje a nabízí kompletně spravovaná řešení v rámci managed služeb. Klienti využívající Windows si tak infrastrukturu nemusí spravovat sami, ale mohou se spolehnout na 24 hodinovou správu 7 dní v týdnu a podporu seniorních adminů. „Celých 15 let jsme se soustředili na open-source, konkrétně Linux. Jde o technologii, která je nejčastější volbou v e-commerce světě. I díky tomu se nám podařilo vybudovat si tak silnou pozici na českém e-commerce trhu, kdy hostingová řešení zajišťujeme více než polovině e-shopů,” upřesňuje okolnosti licencovaných řešení od Windows obchodní ředitel vshosting~ David Lintimer a prozrazuje smělý cíl: „Do roku 2025 je naším záměrem poskytovat plně spravovaná řešení na Windows pro minimálně 1000 nových klientů.”

Ambiciózní plán se může uskutečnit i díky dosažení rekordního obratu 175 milionů korun. Oproti loňskému roku představuje nárůst 32 %. Rovněž ziskovost společnosti dosáhla dvojciferných procentuálních hodnot. Společnost vshosting~ úspěšně prošla účetním auditem od firmy Deloitte (nadnárodní společnost poskytující profesionální služby v oblasti auditu) a pro příští rok chce avizovaný růst zachovat. „Naším plánem je udržet růst obratu společnosti nad 30 % ročně, popřípadě jej ještě navýšit,” doplňuje CEO firmy vshosting~, Damir Špoljarič.

Vysvětlivky

Hosting: Jde o pronájem prostoru na serveru, kam můžete umístit svou webovou stránku, případně s ní spojenou databázi, obrázky a další „příslušenství“. Pokud si váš web představíte jako automobil, pak je hosting vaším parkovacím místem. Větší weby pro svůj hosting využívají prostor celého serveru či dokonce více serverů (tzv. cluster).

Server: V kontextu hostingu je server specializovaným počítačem, na který je umístěna webová stránka (např. e-shop) a vše, co je k jejímu provozu potřeba (např. databáze klientů, účetní systém…). Díky propojení s internetem danou webovou stránku mohou navštívit potenciální zákazníci ze svého počítače.

Datacentrum: Budova, ve které jsou uloženy tisíce serverů. Zajišťuje serverům zázemí nutné pro jejich provoz (stálý přívod elektřiny, chlazení, připojení k internetu) a slouží i k jejich zabezpečení (proti vniknutí cizích osob, proti požáru, atd.). Pokud se držíme analogie serveru jakožto parkovacího místa pro váš web, pak datacentrum je parkovacím domem. S ostrahou, servisem a možností dotankovat.

Společnost vshosting~ je největším poskytovatelem prémiového hostingu v České republice. Vznikla v roce 2006 a k dnešnímu dni pečuje o více než 8 000 serverů českých i zahraničních internetových projektů. Mezi internetové servery, kterým zajišťuje vshosting~ provoz, patří například internetové obchody GymBeam, Košík.cz, Notino, Pilulka a stovky dalších, ale i technologické společnosti jako Shoptet nebo Shopsys. Firma vshosting~ hostuje více než 50 % českého a slovenského e-commerce trhu a disponuje vlastním datacentrem. Více informací najdete zde.

Newsletter