Applifting reaguje na inflaci. Už podruhé v tomto roce přidal svým lidem v průměru o 5 %

Pražské vývojářské studio Applifting od června přidalo svým lidem v průměru o 5 %. Firma tím reaguje na současnou situaci a růst cen každodenního života. Letos se jedná již o druhé navýšení, naposledy Applifting kompenzoval inflaci stejným poměrem v lednu. Kromě finančního ohodnocení mohou applifteři využívat širokou škálu výhod, například mentoringový program, neomezený home office, otevřenou firemní kulturu nebo dobročinný program Spirit of Applifting.

K druhému letošnímu navyšování platů se vedení pražského vývojářského studia Applifting rozhodlo v reakci na vývoj inflace a růst cen každodenních položek. Tentokrát applifterům přidá v průměru o dalších 5 %, letos poprvé dostali plošně přidáno 5 % v lednu.

„Inflace je dnes vskutku rekordní a dotýká se nás všech. I když vidím, že motivací lidí pro práci v Appliftingu nejsou jen peníze, je potřeba na současnou situaci reagovat. Rozhodli jsme se proto všem přidat v průměru o 5 %. Letos jsme odměny už jednou zvyšovali v lednu, také o 5 %,“ komentuje Filip Kirschner, spoluzakladatel a COO Appliftingu.

Spokojenost applifterů

V rámci svého nového programu Health check mapoval Applifting dlouhodobou spokojenost a loajalitu applifterů pomocí metodiky Employee net promoter score (ENPS). Na škále –100 až 100 bodů ohodnotili applifteři svého zaměstnavatele skóre 82,7 bodů, což jej řadí téměř na pomyslný vrchol. Přesáhnutím skóre 50 bodů je zaměstnavatel podle této metody považován za výborného. Protože metodika ENPS zkoumá dlouhodobou spokojenost, provádí se průzkum zpravidla opakovaně. Proto Applifting v časovém horizontu šesti měsíců plánuje jeho opakování.

„Vysokým skóre se potvrdilo, že se nám daří ve firmě držet prolidský přístup. Snažíme se složením týmů, výběrem konkrétních projektů a nakonec i samotnými kancelářemi dělat z naší práce radost. Protože smysl tohoto průzkumu je dlouhodobost, ještě jednou ho v tomto roce zopakujeme. Skóre, kterého jsme dosáhli, považujeme za obrovský úspěch, ale zároveň jej pokládáme za závazek vůči všem současným i budoucím applifterům,“ uzavírá Kirschner.

Kromě samotného finančního ohodnocení Applifting nabízí neomezený homeoffice nebo firemní Ford Mustang pro soukromé účely. Vedle toho mají applifteři každý měsíc k dispozici 160 hodin pro konání dobra. Díky programu Spirit of Applifting mohou pomáhat v pracovní době i mimo ni a dostat za to svou hodinovou sazbu.

Po stránce kariérního růstu applifteři získávají široké možnosti díky mentoringovému programu a tzv. kompetenčním modelům. Ty ukazují, co je třeba na každé úrovni umět a znát. Profesní postup i finanční růst tak má každý čistě ve svých rukou. Kromě toho Applifting nabízí dost prostoru pro seberealizaci při práci na zajímavých projektech s potenciálem pozitivně ovlivnit svět.

Applifting je české vývojářské studio, které vytváří software a aplikace na míru pro přední tuzemské i zahraniční společnosti. Podle žebříčku Deloitte Fast 50 za rok 2020 šlo o osmou nejrychleji rostoucí firmu v České republice a 22. ve střední Evropě. Applifting stojí na unikátním principu naprosté otevřenosti. Každý applifter může ovlivňovat směřování firmy i výběr projektů. Všichni navzájem znají výši svých platů a vědí, co musí udělat pro to, aby se profesně i finančně posunuli. Také proto patří mezi tzv. tyrkysové firmy, pro něž je na prvním místě spokojenost lidí, zisk je pouze nástroj pro dosahování vyšších cílů. Mezi hlavní klienty studia patří Jablotron, mateřská společnost České spořitelny Erste Group a Heureka. Applifting vznikl v roce 2014 jako garážový projekt Filipa Kirschnera a Vratislava Kalendy a od té doby se rozrostl na více než 140 pracovníků.

Newsletter