ARMEX ENERGY loni zvýšil tržby o více než 7 % na 1,5 miliardy Kč

O více než sedm procent zvýšil meziročně tržby přední dodavatel elektřiny a zemního plynu, děčínská společnost ARMEX ENERGY. Podle předběžných výsledků vloni firma utržila za prodej elektřiny a zemního plynu 1,54 miliardy korun. V roce 2015 to přitom bylo 1,4 miliardy korun. Za růstem tržeb i přes pokračující pokles cen komodit stojí především růst počtu nových zákazníků.

„Navýšení tržeb se nám podařilo dosáhnout i navzdory poklesu cen energií. Také v roce 2016 jsme se totiž zaměřili na získávání nových zákazníků pomocí nově budovaných kamenných poboček. V roce 2016 jsme otevřeli tři nové na Moravě. Celkově jsme jich na konci loňského roku měli 26. Plánujeme otevírání dalších i letos, protože průzkumy, reakce zákazníků i ostatních dodavatelů nám ukazují, že jdeme správnou cestou,“ uvedl člen představenstva ARMEX ENERGY Jan Vávrovec.

V průběhu roku 2016 získal ARMEX ENERGY pět tisíc nových klientů. Jejich celkový počet je v současné době 36 tisíc. „Také v letošním roce chceme získávat nové klienty. Plánujeme rozšířit rodinu našich zákazníků minimálně o čtyři tisíce. Tak, abychom se přiblížili hranici 40 tisíc zákazníků. Naše strategie zůstává i v tomto roce stejná: férový a otevřený přístup a budování kamenných poboček. Letos plánujeme otevřít další tři až pět nových,“ dodal Vávrovec.

ARMEX ENERGY působí na energetickém trhu od roku 2005. V současné době patří mezi 15 největších dodavatelů energií v Česku. Letos plánuje ARMEX ENERGY získat řádově tisíce nových zákazníků. Firma je součástí skupiny ARMEX, která s celkovým obratem přes 22 miliard korun, patří mezi 22 největších firem v Česku.

Newsletter