Evropské i americké výnosy rostou. Dolar v mírné ztrátě nad 1,0650 za euro. Koruna dnes ráno mírně oslabila nad 25,25 za euro.

AURES Holdings hledá na 170 lidí, převážně jde o pozice na podporu prodeje

Počet zaměstnanců ve skupině vzrostl meziročně o 12 % na 3 417, úměrně tomu, jak společnost navýšila počet prodaných aut

Skupina AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna, momentálně hledá nové uchazeče na 167 pracovních pozic v České republice, na Slovensku a v Polsku. Skupina ročně prodá na sto tisíc automobilů. V letošním roce plánuje pokračovat v expanzi, proto nejvíce pozic hledá v oblasti podpory prodeje. Již vloni společnost výrazně personálně posílila a navýšila počet zaměstnanců o 12 % na 3 400 ke konci roku 2023.

„Loňský rok byl pro naši společnost prodejně nejúspěšnější v naší jednatřicetileté historii a letošní cíle jsou tak logicky ambiciózní. Navíc ojeté vozy jsou i kvůli ekonomické situaci rok od roku stále žádanější. Budeme také nadále pokračovat v expanzi, a to převážně v Polsku, kde je nejvyšší potenciál k růstu. Posilujeme ale i v našich tradičních zemích jako je Česká republika nebo Slovensko, a proto potřebujeme rozšířit naše týmy,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna a Auto Diskont a poboček Driverama v západní Evropě. V loňském roce AURES Holdings pokořil svůj historický rekord a za třicet jedna let existence poprvé prodal více než 98 000 vozů. V letošním roce hodlá pokořit sto tisíc.

V tuto chvíli společnost hledá 97 zaměstnanců v České republice, 10 na Slovensku a 60 v Polsku. „V České republice čtvrtinu nabízených pracovních míst tvoří back office a zbytek je pro doplnění pozic pro styk se zákazníky. Chceme získat převážně seniornější kandidáty s vyšší kvalifikací a zkušenostmi v zákaznickém servisu,“ doplnila Topolová. Společnost v Česku nabírá i na nové projekty, zejména z oblasti financí a e-mobility. „Elektromobilita je nevyhnutelnou součástí dnešní doby a naše společnost chce být i nadále lídrem v této oblasti na sekundárním trhu. Vždyť počet prodaných elektromobilů vloni vzrostl již na rekordních téměř pět set, čtyřnásobně více než o rok dříve. V letošním roce proto mimo jiné plánujeme rozšířit počet nabíjecích stanic na našich pobočkách, a také budeme postupně budovat vlastní fotovoltaické elektrárny,“ upřesnila Karolína Topolová.

Na Slovensku společnost hledá výhradně pozice pro styk se zákazníky, tedy specialisty pro prodej vozů a finančních produktů, a také přípraváře aut. „V současnosti také vytipováváme vhodné lokality pro servisní centrum vozů, kde najdu zaměstnání další kandidáti,” dodala Topolová.

Nové otevřené pozice v Polsku se týkají převážně prodeje vozů, což souvisí s plánovanou expanzí společnosti. V nejbližší době tu AURES Holdings plánuje otevřít několik poboček. „Budeme také pokračovat v rozšiřování kapacity našich stávajících poboček. V Zabrze chceme kapacitu rozšířit na dvojnásobek, tedy až na 800 aut, v Gdansku navýšíme nabídku o 200 vozů. V současnosti nabízíme jen v této zemi téměř pět tisíc aut a s dalším nárůstem roste i naše potřeba náboru nových zaměstnanců. Po rozšíření poboček plánujeme v Polsku nárůst až na 845 zaměstnanců,“ uzavřela Karolína Topolová.

Skupina AURES Holdings je letos na trhu již 32 let. Provozuje síť více než 60 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku a Německu. Za dobu své existence na výkupu a prodeji obsloužila již přes 3 miliony zákazníků. Skupina prodá ročně bezmála 100 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím společnosti Driverama. Společnost AURES Holdings je signatářem Declaration of Support for Women’s Economic Empowerment a pravidelně se umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a o rok později v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. V roce 2022 byla časopisem Forbes vybrána do žebříčku TOP CEO a pravidelně se objevuje v jeho žebříčku nejvlivnějších žen. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter