Evropské výnosy rostou rychleji než americké díky lepším revizím evropských PMI. Dolar obrátil do ztráty nad 1,0480 za euro. Měny regionu drží ztráty. Koruna nad 24,50 za euro.

AURES Holdings věnoval na pomoc Ukrajině 3 000 000 korun, poslal je Člověku v tísni

Společnost AURES Holdings poslala na konto humanitární organizace Člověk v tísni 3 000 000 korun na pomoc Ukrajině. Vyhlásila rovněž peněžní sbírku mezi zaměstnanci. Poskytne i materiální a logistickou pomoc.

„Věřím, že Člověk v tísni je pro přímou pomoc na Ukrajině nejvhodnější organizací, na kterou jsme se mohli obrátit. Doufám, že se náš příspěvek formou konkrétní pomoci co nejrychleji dostane k těm, kteří ji potřebují. Myslím na všechny, kdo nyní na Ukrajině trpí a bojí se budoucnosti. V naší společnosti organizujeme i sbírku dalších finančních prostředků mezi zaměstnanci a připravujeme i jiné formy materiální a logistické pomoci,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Společnost rovněž ve všech zemích, kde působí, vyhlásila peněžní sbírku mezi svými zaměstnanci. Peníze mohou posílat buď na konto sbírky na webu Donio (v ČR a na Slovensku) nebo Zrzutka (v Polsku) zřízené společností, nebo libovolné humanitární organizaci dle svého výběru. „Rozhodli jsme se, že za každého zaměstnance, který přispěje, poskytneme navíc, nad rámec naší třímilionové pomoci, stejný obnos. Naše největší trhy jsou Česko, Slovensko a Polsko, tedy země, které budou čelit největšímu přílivu válečných uprchlíků z Ukrajiny,“ zdůraznila Topolová. Na účtu sbírky na webu Donio v Česku bylo dnes ráno přes 100 000 korun, na Slovensku 40 000 korun (1600 €). V Polsku se mezi zaměstnanci přes server Zrzutka vybralo zatím 8500 korun (1600 PLN). „Údaje o darech, které naši zaměstnanci zatím poskytli přímo humanitárním organizacím či Ukrajinským institucím zatím shromažďujeme,“ uvedla Topolová. Pomoc společnost nabídla přímou pomoc i svým zaměstnancům z Ukrajiny, například formou poskytnutí dopravy nebo ubytování. „V Polsku, které se bude vyrovnávat s největším množstvím uprchlíků, nakoupíme několik dodávek, abychom je mohli využít pro převoz lidí i materiálu,“ řekla Topolová.

Kromě finanční pomoci společnost rovněž poskytne i materiální. Ta se bude skládat jak ze sbírky šatstva, hygienických potřeb a potravin, tak z tisíců autolékárniček z vykoupených automobilů. V Polsku společnost vypravila automobily k hraničním přechodům, aby pomohla s transportem ukrajinských občanů i s předáním vybrané pomoci na hranicích. V každé zemi společnost jmenovala koordinátora pomoci, který všechny nabídky a nápady shromažďuje a koordinuje jejich využití. „Hlásí se nám také stovky kolegů s konkrétními návrhy, jak mohou pomoci v rámci dobrovolnické činnosti. Všem bych chtěla moc poděkovat za solidaritu, kterou v těchto časech těžkých pro Ukrajinu i pro celou Evropu projevili,“ dodala Topolová.

Skupina AURES Holdings letos slaví již 30 let na trhu. Provozuje 57 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, Německu a Nizozemsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,7 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně přes 86 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím již devíti poboček společnosti Driverama. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a vloni v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter