AURES v červenci prodal rekordních 8 882 aut, zákazníky táhne i akce na palivo zdarma

Palivovou kartu v hodnotě 20 000 Kč získá každý 250. kupující do konce srpna

Skupina AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO, prodala v červenci rekordních 8 882 automobilů. To je nejsilnější červencový výsledek v celé jednatřicetileté historii společnosti. Rekordní prodeje podpořila i kampaň, díky které každý 250. zákazník, který si koupí auto v síti autocenter v Česku, na Slovensku nebo v Polsku, získá palivovou kartu v hodnotě 20 000 korun. Společnost do dnešního dne již rozdala kupujícím karty na nákup paliva v celkové hodnotě 1 120 000 korun.

„Letošní rok je již od ledna prodejně velmi silný a doposud jsme tak prodali zatím nejvíce aut v naší jednatřicetileté historii. Abychom tento trend podpořili i v letní sezóně, která díky prázdninám běžně nepatří mezi nejsilnější měsíce v roce, spustili jsme již v polovině června letní kampaň, díky které každý 250. kupující získává palivo v hodnotě dvacet tisíc korun. Díky této kampani, ale i dlouhodobě zvýšené poptávce jsme v červenci prodali nejvíce aut za tento měsíc po dobu existence společnosti,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

Prodejce zánovních a ojetých vozů prodal v červenci v České republice, na Slovensku a v Polsku 8 882 automobilů, což je meziročně o 13 % více. Zvýšená poptávka po automobilech je znát na všech třech trzích. „Zvýšený zájem evidujeme hlavně v případě zánovních vozů, které mají parametry nových automobilů, ale jsou dostupné ihned a s cenou až o čtyřicet procent nižší,“ doplnila Karolína Topolová. Zánovní automobily tvoří 12 % z celkových prodejů skupiny AURES Holdings. Nejprodávanějším automobilem v červenci byla v Česku a na Slovensku tradičně Škoda Octavia, v Polsku pak Opel Astra.

Letní kampaň na podporu prodeje spustila skupina AURES Holdings v Česku, Polsku a na Slovensku již 15. června a za tu dobu rozdala 56 zákazníkům, kteří si koupili v jedné z 60 poboček AAA AUTO novější automobil, celkem 1 120 000 korun na nákup paliva. V České republice získá každý 250. kupující nabitou CCS kartu na 20 000 korun, na Slovensku na 750 eur a v Polsku na 3 500 zlotých. „Kampaň bude pokračovat až do konce srpna. Očekáváme tedy, že rozdáme palivové karty ještě v minimálně stejné celkové hodnotě jako do dnešního dne,“ uzavřela Topolová.

Skupina AURES Holdings je letos na trhu již 31 let. Provozuje síť více než 60 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku a Německu. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,9 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně 90 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím společnosti Driverama. Společnost AURES Holdings je signatářem Declaration of Support for Women’s Economic Empowerment a pravidelně se umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a o rok později v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. V roce 2022 byla časopisem Forbes vybrána do žebříčku TOP CEO a pravidelně se objevuje v jeho žebříčku nejvlivnějších žen Česka. CZECH TOP 100 ji zároveň v roce 2023 ocenilo cenou Management Excellence Award za 25 let přínosu českému byznysu.

Newsletter