Bagind oznamuje 100 000 prodaných výrobků a odměňuje zákazníky cenami za 100 000 Kč

Firma Bagind, kterou založil cestovatel, dobrodruh, podnikatel a také začínající spisovatel Lukáš Matějček, dosáhla hranice 100 000 prodaných kusů výrobků. Značka zaznamenala za 6 let své existence spoustu milníků. Patří mezi ně zejména nové výroby v Indii nebo Kolumbii, Matějčkovy cestopisy, expanze či výše zmíněné překročení hranice 100 000 prodaných výrobků. Jako poděkování svým zákazníkům Bagind připravil soutěž ve spolupráci s cestovatelským start-upem Worldee, hlavní výhrou v soutěži je zájezd na Sicílii pro dvě osoby.

Tři řemeslné výroby a vstup na Marketplaces

Když jsem před šesti lety popisoval plány dovést kožené batohy z Indie k rukám českých zákazníků svému společníkovi Václavu Staňkovi, přišlo mi to jako sen. Sen, který se stal velmi brzy realitou,” vypráví sedmadvacetiletý Lukáš Matějček. Dnes má Bagind pod sebou tři řemeslné výroby v Indii a Kolumbii, dodává své produkty do Čech i na Slovensko a brzy se dobrodružných kožených doplňků dočkají také zákazníci za hranicemi. Značka se totiž na počátku léta rozhodla expandovat skrze Marketplaces do celé Evropy i Ameriky. „Cítíme, že jsou globální tržiště na vzestupu. V zahraničí je běžné, že si lidé objednávají vše od jídla až po oblečení online, a to navíc z jednoho místa. Myslím, že tento trend s příchodem nadnárodního marketplace Allegro brzy dorazí i do České republiky,” uvádí Matějček.

Bagind vnímá příchod marketplaces jako velkou příležitost, ale zároveň hrozbu pro malé obchodníky. „S příchodem marketplaces přichází konkurence, na kterou lokální e-commerce nebyla doposud zvyklá. Zároveň již nehraje jméno jen značka, ale potenciál každého jednotlivého produktu,” dodává Matějček.

Hlavní cena pro dobrodruhy

Před pár dny Bagind dosáhl hranice 100 000 prodaných kusů výrobků, za kterou se rozhodl odměnit své zákazníky. Cestovatelský start-up Worldee zajistil hlavní cenu – zájezd na dobrodružnou cestu na Sicílii pro dva. Worldee výherci zajistí kompletní cestu včetně místního průvodce, který odhalí poklady lokální architektury, gastronomie a mnoho dalšího. Momentky z cest si výherci budou moci vytisknout na kapesní tiskárně od Polaroidu. Mezi dalšími cenami si přijdou na své i ti, kteří raději objevují daleké kultury skrze své chuťové pohárky.

Newsletter